Aktivity pro seniory v los angeles

Glitz a půvab Hollywoodu, spolu s fantastickými surfingovými plážemi a perfektním počasím, dělají Los Angeles, Kalifornie jako hřiště jen pro mladé. Ale tato rozlehlá metropole, druhá největší město na venkově, má spoustu prostoru i pro seniory mladých v srdci. Z mnoha zachovaných historických památek a muzeí v Hollywoodu až po turistické stezky, které jsou vhodné pro seniory, si každý, kdo je v jejich zlatých letech, může vychutnat to, co Los Angeles nabízí, a v mnoha případech za slevu.

Hollywood Tours

Prozkoumejte zákulisí filmových a televizních inscenací minulých a současných v okázalých a historických filmových studiích v Hollywoodu. Zatímco některé studia poskytují výlety pouze pro pěší, jiné nabízejí pohodlnou jízdu tramvají po celé lince, což vám umožní zastavit prohlídky setů a fotografování. V Paramount Studios naleznete slavné ulici v New Yorku, kde byla natočena scéna z filmu Snídaně u Tiffanyho. U Warner Brothers, podívejte se na její ulice Midwest Street, lagunu v džungli a pokud máte štěstí, zaujměte celebritu na cestě k filmovému souboru. Další zážitek z turné, který vyzdvihuje půvab Hollywoodu, je turistická trasa Beverly Hills Trolley. Vychutnejte si 40-ti minutovou jízdu na staromódním vozidle, kde průvodce ukáže historickou architekturu, budovy a ikonické skvosty v Beverly Hills, které se proslavily svým množstvím obyvatel celebrit.

Muzea

Los Angeles je domovem celé řady jedinečných muzeí, které mohou být zajímavé pro seniory. Impozantní architektura, design a umění centra Getty Center nesmí chybět. Posazený na úpatí hory Santa Monica, muzeum je přístupné hladkou tramvají od parkoviště až po vrchol kopce s úchvatnými výhledy na město, nemluvě o umění uvnitř muzea a okolních sochárských zahradách. Pro nadšence automobilů si můžete prohlédnout autoškoly. Toto muzeum věnované dárcům obsahuje sbírku historických automobilů již v osmdesátých letech minulého století. V neděli muzeum nabízí program nedělního jezdectví, ve kterém vás průvodce muzeem v krátké jízdě v jednom z klasických automobilů. Další automobilové muzeum s ještě větší kolekcí automobilů je Petersonovo automobilové muzeum, které zahrnuje exponát automobilů kdysi vlastněných hollywoodskými celebritami. Seniory ve věku 62 let a starší dostávají snížené vstupné.

Parky a příroda

Pro malebnou procházku můžete navštívit zahrady v knihovně Huntington, 120-akr oázu malých zahrad, z nichž každá má jiný motiv. Mezi nejdůležitější patří pouštní zahrada, která je domovem několika různých druhů kaktusů a její slavné japonské zahrady, patří mezi nejoblíbenější a malebnější ze všech zahrad. Huntington nabízí snížené vstupné pro seniory starší 65 let. Pokud hledáte trochu cvičení venku, Los Angeles nemá nedostatek turistických stezek v parcích a okolních horách. Jedna stopa, která není příliš namáhavá, je Fryman Canyon, který má krátkou 3-mílovou smyčku přes hollywoodské kopce. To také má tendenci být méně přeplněné než některé z dalších populárních turistických stezek. Měli byste také zkontrolovat Griffith Park, který má také terénní turistické trasy, stejně jako Griffith Park Observatory, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na Los Angeles, od Hollywood Sign až k oceánu. Observatoř nabízí snížené vstupné na planetárium pro seniory starší 60 let.

Zábava

Los Angeles je zábavní kapitál světa a má show nebo výkon pro každý typ návštěvníka, aby si ji užíval. Vydejte se do centra architektonicky impozantní koncertní síně Walt Disney, kde si můžete vychutnat zvuky Los Angeles Philharmonic, která nabízí slevové vstupenky na spěch, stejně jako předplatné pro některé hudební programy pro seniory starší 65 let. Pro divokou zábavnou večerní show, The Dinner Detective v Los Angeles podává vzrušující vražedné tajemství, které můžete vyřešit při vaší večeři. Herci se skrývají mezi hosty, takže zážitek je o to více vzrušující. Ve víkendech v restauraci El Cid si můžete vychutnat autentickou španělskou večeři Flamenco. Pro dobrý smích, Los Angeles má tunu komediálních klubů, ale pokud se vám to podaří, pokuste se zachytit Senior Comedy Afternoons, cestovní komediální společnost, která poskytuje veselý standup a improvizované komediální show speciálně pro seniory na různých místech po celém Los Angeles.