Alergie na černý rybíz

Olej vyrobený z semen černého rybízu je bohatý na kyselinu gama-linolenovou nebo GLA, což podle některých výzkumů může posílit lidský imunitní systém a jeho schopnost bojovat proti nemoci. Olej z listů černého rybízu a listy se doporučují pro různé druhy bylinných použití. Přesto někteří lidé mohou být citliví na černý rybíz, aniž by o tom věděli, zvláště pokud mají na salicyláty citlivost na potraviny nebo léky. Udržování jídelního deníku je prvním krokem při vyšetřování reakcí černého rybízu, aby zjistil, zda jsou součástí většího problému.

Citlivost salicylátu

Černý rybíz je jedním z mnoha druhů ovoce, zeleniny a komerčních potravin a léčivých přípravků, které mohou vyvolat citlivost salicylátu. Salicylát je přírodní rostlinná složka chemicky příbuzná s aspirinem. Lidé se senzibilitou salicylátu mohou reagovat na aspirin a podobné přípravky, od jiných léků proti bolesti, směsí kašle a antacidů na léky proti chladu a chřipce a akné lotion. Někteří lidé jsou primárně citliví na potraviny s vysokým obsahem salicylátů – nebo jen na několik konkrétních potravin – a jiní reagují na něco, co je obsahuje.

Symptomy

Děti a dospělí s nízkým stupněm citlivosti na černý rybíz mohou zažívat kopřivku nebo jiné vyrážky a otoky. Černý rybíz může vyvolat astma, ekzém a dokonce i žaludeční bolesti. Naléhavý nos, konjunktivitida a nosní polypy jsou dalšími možnými příznaky – většina z nich začne ustupovat po skončení expozice. Další extrémní reakce jsou možné.

Vysoká salicylátová výživa

Kromě černého rybízu je řada dalších plodů bohatá na salicyláty, včetně ostružiny, borůvky, borůvky, třešně, brusinky, rybízu, jahody, maliny, červeného rybízu, jahody a mládě. Jiné ovoce spouštění obsahují meruňky, třešně, data, hrozny a rozinky, guaju, ananas a švestky a švestky, kromě pomerančů, tangel a mandarinek. Rajčata a potraviny na bázi rajčat, papriky, olivy a ředkvičky mohou být problémem pro osoby citlivé na černé ryby, spolu s mandlemi, vodními kaštany a všemi džemy, želé a marmeládou kromě hrušky.

Odstranění

Bohužel pro někoho, kdo trpí obecnou citlivostí na salicyláty nebo alergií, jsou v nespočetných dalších produktech, od žvýkaček, pepermintů a bonbónů s ovocem až po kari, kopr, tymián a rybí pastu. Pokud jsou vaše příznaky mírné – a pamatujte na to, že mohou být způsobeny něčím jiným – možná budete chtít začít vést diář jídla, abyste sledovali, co jíte, a jakékoli reakce pod vedením lékaře. Nakonec se může objevit vzorek. Tím, že odstraníte černý rybíz a jiné potíže s potravinami nebo produkty, můžete zjistit, že je můžete bezpečně představit později v malých množstvích.