Alkalické potraviny a koření

Lidské tělo udržuje středně alkalické prostředí s pH o něco vyšší než 7. Toto alkalické pH je zásadní pro chemické reakce a správnou funkci plic, ledvin, střev a kůže a je výrazně ovlivněno vaší stravou. Některé potraviny jsou buď kyselinotvorné nebo alkalické, a mohou diktovat, jak těžké má vaše tělo pracovat, aby si udrželo své preferované pH.

Alkalické ovoce

Zatímco se může zdát nepředstavitelné, kyselé citrusové plody, jako jsou citrony a pomeranče, jsou nejvíce alkalické. Je to proto, že organické kyseliny, které obsahují, se rozpadají na vodu, která je neutrální, a bikarbonát, který je vysoce alkalický. Příklady dalších alkalických plodů zahrnují persimmons, ananas, maliny a meloun.

Alkalická zelenina

Většina zeleniny ve stravě je alkalická, ale některé jsou více než jiné. Nejvyšší alkalickou zeleninou je čočka a hlízy. Příklady těchto zeleniny zahrnují sladké brambory, sladkost, mořskou zeleninu a cibuli. Zeleniny, které jsou o něco méně alkalické, ale stále dobrými zdroji, zahrnují chřest, kale, zelené hořčice, rukolou a brokolicí.

Ořechy a semena

Ořechy a semena mohou sloužit jako uspokojující a chutné občerstvení, stejně jako alkalický zdroj potravy, v závislosti na druzích, které jsou spotřebovány. Nejvíce alkalické produkující ořechy a semena nalezené ve stravě jsou mandle, kaštany, lněné semínko, sezamová semínka, borovice a čerstvé kokosové ořechy.

Koření

Koření, jako je skořice, kari, prášek, zázvor, hořčice a chilli papričky patří mezi nejzásadnější. Zahrnutí těchto koření při přípravě jiných alkalických potravin, jako je zelenina nebo ovoce, může být snadným způsobem, jak v jednom jídle zahrnout více alkalických potravin. Rozstřikování mletého zázvoru do zeleninové míchané smažky nebo smažení pečených sladkých brambor se skořicí je jednoduchý způsob, jak můžete přidávat alkalické koření do jídel a boků.