Anti-svědění dietu

Existuje několik důvodů, proč byste měli pocit, že na pokožce máte dráždivý pocit, který způsobuje poškrábání: skus, suchost, alergickou reakci. Ačkoli neexistuje žádná specifická anti-svrbená strava, možná budete muset provést změny ve vaší stravě, pokud je to alergie na potraviny, která způsobuje pocit svědění. Poraďte se s lékařem, abyste zjistili příčinu svrbení pokožky.

Společné alergeny

Devadesát procent potravinových alergií je způsobeno osmi běžnými potravinami, jak uvádí americká vysoká škola alergie, astmatu a imunologie: pšenice, sója, mléko, arašídy, ořechy, vejce, ryby a korýši. Pokud jste alergičtí na jednu z těchto potravin, vyrážka by mohla doprovázet vaši svrbivou pleť. Mezi další známky potravinové alergie patří žaludeční potíže, sípání, kašel, otok jazyka a v nejhorším případě život ohrožující reakce nazývaná anafylaxe. Pouze váš lékař dokáže přesně diagnostikovat potravinovou alergii.

Určení dalších potravinových příčin

Zatímco tam jsou specifické potraviny, které způsobují většinu alergií na potraviny, jakékoli jídlo může způsobit alergickou reakci, říká vysoká škola, dokonce i jeden jste jedli celý svůj život. Pokud jste si jisti, že je to jídlo, které způsobuje svědění pokožky, nechte si jídlo, aby vám pomohl sledovat příjem jídla a reakce. Zatímco v této chvíli může dojít pouze ke svědění, příznaky a reakce se mohou zhoršit. To může být nebezpečné, takže je důležité určit příčinu.

Tipy na změnu vaší stravy

Chcete-li zlepšit své příznaky a zastavit svědění, vyloučte všechny zdroje potravy, která se dopustila z vašeho jídla. Pokud je například pšenice, která způsobuje svědění, musíte odstranit veškeré pšeničné produkty z vaší stravy, včetně chleba, těstovin, většiny obilovin, sušenky a občerstvení. Pečlivě si přečtěte popisy potravin a seznamy ingrediencí, které vám pomohou vyřešit potenciální zdroje. Konzultujte dietního lékaře, který vám pomůže navrhnout plán jídla, který je zdravý bez problémového jídla.

Hydratace pro suchost

Pokud je suchá kůže příčinou svědění, pravděpodobně nebudete pít dostatek tekutin. Když se snažíte zůstat hydratovaný, voda je nejlepší volbou, ale kolik potřebujete, závisí na vaší stravě, aktivitě, počasí a zdraví. Obecně se doporučuje, aby dospělí cítili 8 až 12 šálků vody denně. Abyste se ujistili, že dostanete to, co potřebujete, vypijte dost, abyste nebyli žízniví a vaše moč je téměř bezbarvá.