B12 jako hořák na tuky

Vitamin B12 je nezbytnou živinou, kterou tělo dostane z jídla. Pomáhá zvýšit metabolismus energie a spálit uložený tuk a kalorie a také se podílí na produkci červených krvinek, které přenášejí kyslík do každé buňky v těle. Kromě toho je vitamin B12 důležitý při syntéze DNA a RNA a pomáhá udržovat nervová vlákna zdravá.

Metabolismus

Metabolismus se v těle objevuje nepřetržitě a poskytuje energii, vytváří a opravuje tkáně těla a udržuje fungování mozku, srdce a všech tělesných systémů. Potraviny, které jíme, jsou rozděleny a metabolizovány tak, aby poskytovaly energii, stejně jako tuk, který je uložen v břichu a dalších oblastech. Vitamín B12 a další vitamíny působí jako koenzymy, které pomáhají spojit potřebné chemikálie a molekuly s reakcemi metabolismu.

Burning Fat

Vitamin B12 pomáhá zvýšit metabolismus a podporovat spalování tuků v těle několika způsoby. Pomáhá přeměnit tuky a bílkoviny na energii prostřednictvím metabolismu. Kyslík je nutný pro metabolické reakce, které se vyskytují v každé buňce, a vitamin B12 pracuje s kyselinou listovou, aby produkoval červené krvinky (erytrocyty), které přenášejí kyslík z plic do každé buňky v těle. Bez dostatečného množství vitamínu B12 by se červené krvinky deformovaly a nebyly schopné účinně přenášet kyslík, což by způsobilo snížení metabolismu, nízké energetické a zdravotní problémy.

Zdraví nervů

Vitamín B12 pomáhá udržovat ochranný myelinový plášť kolem nervů, což urychluje poselství do a z mozku a těla. To pomáhá nervovému systému řídit respiraci těla a udržet metabolismus běží na optimální úrovni. Vitamín B12 je nezbytný pro celkovou zdravou neurologickou funkci.

Nedostatky vitaminu B12

Vitamín B12 se získává jedením určitých potravin, zejména bílkovin ze zvířat a živočišných produktů. V žaludku trávicí enzymy kyselina chlorovodíková a pepsin uvolňují vitamin B12 z dietního proteinu tak, aby se mohl vstřebat do krevního řečiště. Nedostatky vitaminu B12 jsou zpravidla způsobeny špatnou absorpcí kvůli nedostatečnému množství kyseliny chlorovodíkové v žaludku nebo nedostatku chemické látky nazývané vnitřní faktor, který se váže k uvolnění vitaminu B12 a umožňuje jeho absorpci. Nedostatek vnitřního faktoru se nazývá perniciózní anémie a způsobuje velké, vadné červené krvinky.

Zdroje vitaminu B12

Vitamín B12 je ve vodě rozpustný vitamín, což znamená, že tělo ho nemůže uložit, asi 2 mcg vitaminu B12 jsou potřebné denně přes dietu. Nejlepším zdrojem vitamínu B12 je maso, ryby, drůbež, vejce, obilniny, mléko a další mléčné výrobky. Přísné vegany, které konzumují žádné živočišné produkty, a starší lidé, kteří produkují nižší hladiny vnitřního faktoru, mohou vyvinout nedostatky vitaminu B12, které vyžadují doplnění nebo injekce.