Bolesti lýtka a chůze

Chůze je obecně považována za bezpečnou a přístupnou formu cvičení, která může být součástí zdravého a aktivního životního stylu. Přestože je přirozené pocit lehké bolesti v svalovině lýtka po cvičení nebo zažívání křeče v tele, pocit bolesti ve svalstve lýtka, zatímco chůze může být příznakem vážnějšího stavu – zvláště pokud se bolest objeví po několika málo Minut pohybu.

Tendonitida potíže

Bolesti telecí a patek mohou být důsledkem nadměrného užívání, nazývaného Achillová tendonitida – zánět Achillovy šlachy, silného pásu vláken, který spojuje telecí sval s páteřní kostí. Podmínka je způsobena opakujícím se stresem na šlach, obecně v důsledku příliš rychlého zatlačení těla příliš brzy. Tělesné lýtkové svaly mohou přispět k tomuto stavu. Bolest je s aktivitou často horší a může se zvyšovat po celý den.

Útok tepen

Pokud trpíte křečemi a bolesti telecí, která zmizí, když přestanete chodit a odpočívat, může trpět onemocněním periferních tepen, zúžením tepen, což vede k nedostatku kyslíku v pracovních svalových buňkách. Jiné příznaky mohou zahrnovat poškrábání a modřiny, které se nezhojí na dolních končetinách, bledá, mrzutá kůže a potíže s detekcí pulsu pod zúžením tepny. Bolest se často cítí horší při chůzi rychle nebo při jízdě do kopce. Podle “British Journal of Cardiology” je kouření největším rizikovým faktorem onemocnění periferních tepen.

Testy a léčba

Navštivte lékaře, abyste zjistili příčinu bolesti u těl. Pokud máte diagnostikovanou onemocnění periferní arterie, může lékař předepsat lék, který rozšiřuje krevní cévy. U pacientů s mírnými až středně závažnými příznaky Duke University konstatuje, že kouření může být užitečné, protože to povede k lepšímu průtoku krve do končetin. Zbytek, led a nesteroidní protizánětlivé léky mohou pomoci zmírnit bolesti Achille tendonitidy. Pákové zdvíhací vkládací prvky mohou být také umístěny do bot, aby se zajistilo napětí před šlachy.

Strečte a uklidněte

Ačkoli náhlé srdeční tepny – někdy nazývané karneolové koně – se zpravidla vyskytují v noci během spánku, mohou se vyskytnout i v den. To je běžná podmínka, která je obvykle neškodná, podle National Health Service. Protahování může být uklidňující pro tepové křeče a Achillovou tendonitidu. Chcete-li prodloužit vaše telecí svaly, jednoduše stojte s kuličkami vašich nohou na schodech a nechte vaše paty viset z okraje. Pomalu spusťte paty, dokud neucítíte úsek v tělech. Několik sekund držte a znovu zvedněte, opakujte několikrát.