Čaj černý čaj a těhotenství

Existuje několik potravin a nápojů, které můžete být používány k pití, které nejsou během těhotenství dobrý nápad, protože obsahují chemikálie, které mohou poškodit vaše vyvíjející se plod. Zatímco pravidelný černý čaj se nejlépe vyhnout, můžete si během svého těhotenství bezpečně vypít černý čaj bez kofeinu.

Kofein je stimulující látka, která aktivuje “sympatickou” větev vašeho nervového systému, nazývanou také “boj nebo let” část systému. Tato větev nervového systému vám pomáhá při řešení stresových událostí tím, že odpovídáte odpovídajícím způsobem. Výsledkem je, že kofein zvyšuje vaši srdeční frekvenci, míru dýchání a průtok krve do končetin. Najdete ho v mnoha nápojích, včetně kávy a černého a zeleného čaje.

Během těhotenství je nejlepší vyhnout se čajům kvůli specifickým přísadám. Například kofein může překročit placentu a zvýšit riziko potratu, pokud ho konzumujete ve velkém množství, vysvětluje Dr. Michael Roizen a Mehmet Oz ve své knize “You: Having a Baby”. Černý čaj je však bezpečný po odstranění kofeinu. Můžete vypít bezkofeinový černý čaj, aniž byste se obávali, že vaše dítě ubližuje.

Zatímco černý čaj z čajových lístků je bezpečný během těhotenství – za předpokladu, že je bez kofeinu – existuje mnoho bylinných látek prodávaných jako čaje nebo přidaných do černého čaje, které nemusí být nutně dobrý nápad. Jedlé bylinky, jako zázvor a pepř, jsou obecně bezpečné. Nepotravinářské byliny však nebyly vždy testovány na bezpečnost během těhotenství, vysvětlují lékaři. Roizen a Oz. Pokud váš čaj černý čaj obsahuje nepotravinářské bylinky, poraďte se s porodníkem, než ho budete pít.

Pokud se rozhodnete oslabit svůj černý čaj bez kofeinu, abyste získali mírnější chuť, měli byste si být vědomi toho, že některé sladidla nejsou vhodné pro použití během těhotenství. Zatímco jsou populární, protože neobsahují kalorie, umělé sladidla jako sukralosa a aspartam nebyly testovány na bezpečnost u těhotných žen, vysvětlují Heidi Murkoff a Sharon Mazel ve své knize “Co očekávat, když očekáváte. ” Nejbezpečnější je oslabit váš čaj s cukrem nebo medem.

Kofein

Černý čaj a těhotenství

Čajové přísady

Další úvahy