Cholesterolu a srdeční frekvenci

Existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit, když se snažíte snížit riziko srdečních onemocnění. Je důležité udržet hladinu cholesterolu a krevní tlak pod kontrolou, ale oba mohou být vysoké, aniž by někdy způsobily příznaky, takže je důležité často testovat. Vaše srdeční frekvence nebo puls může také ukazovat na zdraví vašeho srdce, protože vysoká srdeční frekvence může být způsobena vysokou hladinou cholesterolu. Vzhledem k tomu, že onemocnění srdce je vážným onemocněním, je nejlepší mít pravidelné prohlídky a informovat svého lékaře o vašem riziku.

Srdeční sval je zodpovědný za zásobování těla krví a kyslíkem, který potřebuje. Aby to tak učinil, musí se nahodit nebo porazit několikrát za minutu. Vzhledem k tomu, že srdce pumpuje krev přes tělo, vzniká tlak v cévách, který můžete cítit jako svůj puls. Pokud jste ve stresu nebo cvičení, váš puls je rychlejší, protože srdce musí pracovat lépe, aby uspokojilo požadavky kladené na tělo. Když odpočíváte, spíte nebo meditujete, puls je přirozeně pomalejší. Obvyklý puls pro dospělé je 60 až 100 úderů za minutu, ale pulz sportovce může dosáhnout až 40 úderů za minutu. Pokud je váš puls rychlejší než obvykle, může to být známka základního onemocnění, jako je srdeční onemocnění.

Cholesterol je voskovitá látka, kterou tělo dělá, a je také získáváno z jídla. Tělo potřebuje nějaký cholesterol, aby přežil, a ne všechny druhy cholesterolu jsou škodlivé. Vzhledem k tomu, že cholesterol se nedá rozpustit v krvi, musí být přepravován dopravci. Jedním typem nosiče jsou lipoproteiny s nízkou hustotou nebo LDL, které obsahují cholesterol v těle. Druhým nosičem jsou lipoproteiny s vysokou hustotou nebo HDL, které vylučují cholesterol. LDL jsou považovány za špatné, nejlepší je udržet hladinu na méně než 100. HDL jsou považovány za dobrý druh a chcete zvýšit úroveň na 40 nebo vyšší, poznamenává Texas Heart Institute. Vysoké hladiny cholesterolu mohou existovat bez příznaků, takže je důležité pravidelně testovat. Obecné doporučení je mít páteční test hladiny cholesterolu každých pět let, pokud váš lékař nenavrhuje něco jiného.

Vysoká hladina cholesterolu je hlavním kontrolovatelným rizikovým faktorem pro srdeční onemocnění, srdeční infarkt nebo mrtvici, uvádí americká asociace srdce. Když je vaše hladina LDL příliš vysoká, může se vytvářet plaketa podél stěn cévy, což může způsobit, že krevní cévy se stanou tvrdými a úzkými. To může vést ke stavu nazývanému onemocnění koronární arterie nebo k ateroskleróze. Toto vytvrzení cév může omezit průtok krve do srdce a / nebo mozku. Když se krev dostane do krevních cév, musí se srdce rychle bít, aby se dostalo dostatek krve a kyslíku. To může vést k vyššímu pulzu a vyššímu krevnímu tlaku. Rychlý puls může nebo nemusí být doprovázen příznaky jako závratě, dýchací potíže, bolesti na hrudi a slabost nebo mdloby. Kterýkoli z výše uvedených postupů by měl být projednán se svým lékařem.

I když je důležité snížit hladinu LDL, je stejně důležité zvýšit hladinu HDL. Podle MayoClinic.com se HDL chovají jako sběrači cholesterolu a berou ho do jater, aby se vyloučili. Vysoká hladina HDL může zpomalit tvorbu plaků podél stěn cév, což může snížit riziko srdečních onemocnění. Zatímco nárůst plaku, který již existuje, nemusí být reverzibilní, změny v zdravém životním stylu mohou zastavit jeho zhoršení a udržet váš puls pod kontrolou. Konzumace stravy s nízkým obsahem tuku a cholesterolu, pravidelné cvičení, udržování zdravé hmotnosti a odvykání kouření jsou všechny součásti celkového plánu zdravého srdce.

Tepová frekvence

Cholesterol

LDL cholesterol a váš puls

HDL cholesterol a váš puls