Cholesterolu s konopným olejem

Na rozdíl od marihuany nemá konopí žádný účinek na mozkovou funkci. Křepelčí olej obsahuje vysoké množství esenciálních mastných kyselin, což z něj činí potenciálně zdravý přírůstek stravy. Výzkum účinku konopného oleje na hladinu cholesterolu je ještě předběžný a výsledky jsou v rozporu, takže není vhodné používat konopný olej namísto doporučení lékaře ke snižování hladiny cholesterolu.

Hempseed může omezit absorpci cholesterolu v potravě podle studie na zvířatech publikované v článku “Molekuly a buňky” v dubnu 2011. To by mohlo mírně snížit celkové hladiny cholesterolu, ačkoli stravovací tuk má tendenci mít větší vliv na hladinu cholesterolu v krvi než na hladinu cholesterolu v krvi . Další studie jsou potřebné k ověření, že tento účinek se vyskytuje také u lidí.

Studie zveřejněná v časopise European Journal of Nutrition v prosinci 2006 zjistila, že konzumace 30 mililitrů konopného oleje denně po dobu čtyř týdnů vedla k nižšímu poměru celkového cholesterolu k lipoproteinům s vysokou hustotou, přestože nezměnil celkovou hladinu cholesterolu . Nižší poměry celkového HDL cholesterolu mohou snížit riziko onemocnění srdce.

Vysoké hladiny cholesterolu mohou někdy zvyšovat agregaci trombocytů, což zvyšuje pravděpodobnost tvorby krevních sraženin. Dieta obsahující konopný olej může pomoci zmírnit tento účinek, i když nezhoršuje hladinu cholesterolu, podle studie na zvířatech publikované v kanadském časopise Fyziologie a farmakologie v dubnu 2008. To může být způsobeno konopným koncem kyseliny linolenové gama linolenové Olej obsahuje. GLA je omega-6 polynenasycený tuk.

Ne všechny studie ukazují na potenciální příznivé účinky na cholesterol kvůli použití konopného oleje. Například užívání 2 gramů doplňků konopného oleje denně po dobu tří měsíců nemělo vliv na hladinu cholesterolu účastníků studie zveřejněné v časopise Journal of the American College of Nutrition v únoru 2008. Další výzkum je zapotřebí Ověřit, zda konopný olej ovlivňuje hladinu cholesterolu.

Absorpce cholesterolu

Poměr celkového až dobrého cholesterolu

Zmírnění účinků vysokého cholesterolu

Konfliktní výsledky