Chřest pro infekce močových cest

Infekce močového ústrojí nebo infekce močových cest se mohou objevit kdekoli v močovém traktu. Například infekce močového měchýře, ledvin a močové trubice jsou klasifikovány jako UTI. Mezi běžné příznaky infekcí močových cest patří horečka, zánět močových cest, bolest v pánevní oblasti a pálení při močení. Chřest, běžná zelenina, se používá také jako léčivá rostlina v orientální medicíně. Pokud trpíte UTI, můžete těžit z chřestových doplňků, protože mohou mít antibakteriální vlastnosti, snižují zánět močových cest a pomáhají posilovat imunitní systém. Poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat chřest nebo jiný přírodní přípravek.

Chřipka byla podle studie publikované v dubnu 2008 “African Journal of Traditional, Complementary and Alternative Medicine” inhibována různými bakteriemi v tubusových testech. Tato studie používala etanolový extrakt ze suchých práškových kořenů Asparagus racemosus a 18 kmenů Bakterie byly testovány a inhibovány tímto doplňkem. Další výzkum u lidí je oprávněn plně potvrdit antibakteriální účinky špargle.

Zdravý imunitní systém pomáhá bojovat s infekcemi, včetně těch, které postihují močové cesty. Podle výsledků studie publikované v březnu 2011 v “steroidech” pomáhají chřestové kořeny posílit imunitní systém. Jednalo se o in vitro test, který používal extrakt izolovaný z kořenů chřestu. Autoři dospěli k závěru, že chřest je silným stimulátorem imunitního systému.

Bylinná kombinace chřestu a petrželky nazývaná Asparagus-P pomáhá omezit zánět močových cest, zejména v ledvinách, je závěrem studie, která se objevila v březnu 2008 v čísle “Výzkum fytoterapie”. V této studii Asparagus-P snižoval zánět Ledviny a zlepšit jejich funkci. Autoři naznačují, že Asparagus-P působí snížením aktivity volných radikálů, které se podílejí na zánětu a buněčném poškození.

UTI musí být okamžitě léčeny antibiotiky. Jinak mohou bakterie infikovat jiné orgány nebo vstoupit do krevního oběhu, což vede k nebezpečnému stavu, který se nazývá sepsa. Konzultujte s poskytovatelem zdravotní péče, abyste zjistili, zda můžete kromě běžných léků využít doplňku chřestu. Mějte na paměti, že chřest nenahrazuje a neměl by být používán k nahrazení běžných léků předepsaných pro infekce močových cest. Chřestový přípravek je schválen německou komisí E pro léčbu onemocnění ledvin, říká Drugs.com. Nicméně, není schválen Úřadem pro potraviny a léčiva Spojených států za jakoukoli ledvinovou nebo jinou infekci močových cest.

Chřest bojuje s bakteriemi

Chřest posiluje imunitní systém

Chřest snižuje zánět

Úvahy