Coq10 vs. omega 3

Prvním a třetím nejčastějším doplňkem stravy používaným v USA dnes jsou omega-3 a CoQ10, podle Health News Digest. Často se konzumují, aby se zlepšilo zdraví mozku nebo srdce. Nedávný výzkum zkoumá tvrzení o těchto doplňcích a zda skutečně fungují.

Význam CoQ10 a Omega-3

CoQ10 se používá k pomoci při tvorbě energie v každé buňce těla a může být získáváno z potravin nebo vyrobeno tělem. Ačkoli vaše tělo může vyrábět CoQ10, produkční hladiny začínají klesat po 20. roce života. Omega-3 je esenciální mastná kyselina, což znamená, že je životně důležitá pro zdravý růst a nemůže být účinně syntetizována tělem. Omega-3 je nezbytná pro konstrukci zdravých buněčných membrán a je důležitou složkou myelínových plášťů v nervové soustavě, izolace na vedení nervů.

Funkce CoQ10

CoQ10 je antioxidant, což znamená, že chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály způsobeným znečištěním, vystavením slunci a každodennímu životu. Národní rakovinový institut tvrdí, že CoQ10 podporuje váš imunitní systém a dokonce může pomoci předcházet rakovině a zpomalovat růst rakovinných buněk. Oba přípravky CoQ10 a Omega-3 byly zjištěny, že chrání a zpomalují progresi Parkinsonovy nemoci, snižují krevní tlak a udržují vaše srdce zdravé.

Funkce omega-3

Bylo zjištěno, že omega-3 snižuje riziko srdečního záchvatu jak u osob s diagnostikovaným srdečním onemocněním, tak bez nich. Zdá se, že snižuje riziko nepravidelného srdečního rytmu a snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje krevní oběh podle American Heart Association. Americká psychiatrická asociace potvrzuje zprávu v čísle z roku 2006 “Journal of Clinical Psychiatry” uvedla, že existuje Jasný přínos konzumace omega-3 pro bipolární i unipolární depresi, pokud je používán ve spojení s tradičními léky, a že důkazy jsou méně známé v případě schizofrenie. Existuje málo důkazů, že Omega-3 zvyšuje koncentraci nebo paměť u dětí s ADD / ADHD a žádný důkaz o tom, že Omega-3 snižuje příznaky autismu.

Zdroje a dávkování Omega-3

Omega-3 je obzvláště bohatá na játra ryby studené vody, jako je makrela, losos a treska. Je také přítomen v menších množstvích v lnu, vejcích a některých řasách. American Heart Association tvrdí, že konkrétní přínosy konzumace mastných ryb převažují nad potenciálními riziky pro muže a ženy středního a staršího věku. AHA doporučuje konzumovat mastnou rybku nejméně dvakrát týdně u lidí v této věkové skupině bez diagnostikovaných onemocnění srdce, pokud máte onemocnění srdce, doporučují jeden gram omega-3 denně, ať už z mastných ryb nebo doplňků.

Zdroje a dávkování CoQ10

CoQ10 je nejhojnější u masa, jako je hovězí maso nebo ve zvířecích orgánech, jako je játra. CoQ10 se vyskytuje ve všech rostlinných a živočišných potravinách, ale v potravinách není k dispozici dostatek vitamínů CoQ10 k naplnění potřeb těla. Jako výživový doplněk neexistují žádné pokyny FDA pro dávkování, avšak lékařská centra University of Maryland doporučuje dávku 30 miligramů až 200 miligramů denně.