Dělá chůzi vám pomůže dostat plochý žaludek a malý pas?

Chůze vám může pomoci zhubnout a získat rovný žaludek. Ztráta břišního tuku zlepší vaše zdraví a zvýší vaše sebevědomí. Ve vaší břišní oblasti se nacházejí dva druhy tuku: viscerální tuk a podkožní tuk. Viscerální tuk je nebezpečný tuk, který obklopuje vaše orgány, podkožní tuk je typ tuku, který leží těsně pod povrchem pokožky.

Ztráta váhy

Úbytek hmotnosti nastává, když spálíte více kalorií, než denně konzumujete. Ztráta tuku z jedné oblasti vašeho těla, nazývaná “spot redukce”, není možná. Cvičení a zdravá strava vám umožní zhubnout v celém těle. Chcete-li ztratit 1 kg tuku, musíte spálit 3500 kalorií. Zdravá ztráta hmotnosti je 1 až 2 lb. Týden, což lze dosáhnout vytvořením kalorického deficitu 500 až 1000 kalorií denně.

Doba trvání a rychlost

Chcete-li dosáhnout hladší žaludek při chůzi, zaměřte se na 60 až 90 minut aerobního tréninku denně, podle americké vysoké školy sportovní medicíny. Zvýšení množství času stráveného chůzí vám umožní maximalizovat spálení kalorií. Rychlost, se kterou chodíte, ovlivňuje také to, kolik břišního tuku můžete ztratit.

Intervalový trénink

Intervalový trénink během vašich pěších setkání vám pomůže rychleji dosáhnout malého pasu. Podle amerického koncilu o cvičení intervalový výcvik spaluje více tuků a kalorií než tradiční kardio trénink. Intervalové trénink využívá jak aerobní, tak anaerobní energetické systémy, protože pracujete s vysokou intenzitou na krátkou dobu, po níž následuje mírné tempo po delší dobu. Například, rychlost procházka po dobu 30 sekund následuje chůzi s mírným tempem po dobu jedné minuty. Opakujte své intervaly během trvání vašich procházek, abyste pomohli ořezávat pas.

Hill Training

Ať už chodíte na svahu na běžeckém pásu nebo jdete po sousedním kopci, pěší chůze vám pomůže dosáhnout vašich cílů. Chůze do kopce kladou větší nároky na vaše tělo kvůli úsilí, které musíte použít, abyste se poháněli do kopce. Výcvik na horských kolech spálí vyšší množství kalorií než chůze na rovině. To také pomáhá zvýšit svou chudou hmotu kvůli odporu kopce. Zvyšování vašeho libového masa může zvýšit váš metabolismus a pomůže vám spálit více kalorií v klidu, což vede k menšímu pasu.

Ty druhy jídla, které jíte, jsou přímým odrazem způsobu, jakým vaše tělo vypadá. Fueling vaše tělo se zdravými potravinami vám pomůže mít energii, kterou potřebujete pro vaše cvičení. Chůze denně nemůže zvrátit účinky nezdravé stravy. Vyplňování celých obilovin, chudých masa, ovoce, zeleniny a mléčných výrobků s nízkým obsahem tuku pomáhá zůstat plné a zabraňuje přejídání nadbytečných kalorií. Snížení množství kalorií, které denně konzumujete, může také přispět ke kalorickému deficitu. Odstranění prázdných kalorií – potraviny, které poskytují malou až žádnou nutriční hodnotu – vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů, protože můžete ušetřit stovky zbytečných kalorií denně. Prázdné kalorie, jako je soda, zpracované potraviny a rychlé občerstvení by měly být odstraněny, aby se dosáhl plochý žaludek a malý pas.

Úvahy