Dělají krokoměry práci s jízdními kolami?

Chůze 10 000 kroků za den odpovídá 30 minutům aktivity, podle amerického procházky. Krokoměr měří vaše kroky při procházce, některé modely převedou vaše kroky do vzdálenosti v mílích. Některé krokoměry jsou speciálně navrženy pro práci s jízdními kolami, ale je také možné přizpůsobit krokoměr určený pro měřicí kroky pro práci s kole nebo dokonce se stacionárním kolem.

Funkce

Základní pedometry počítají vaše kroky a často stojí kolem 25 dolarů, podle Harvard Health Publications. Pokročilejší modely vypočítají vzdálenost, kterou pokryjete, a počítat počet spálených kalorií. Pomocí spony na opasek umístěte krokomer blízko kyčelní kosti, doporučuje REI. Nejpřesnější krokoměry zahrnují akcelerometr, elektromechanické zařízení, které měří zrychlení. Další pokročilé modely umožňují stahovat data do počítače.

Bicyklování vs. pěšky

Jízda na kole a chůzi používají stejné svalové skupiny a kosti pro jejich hlavní pohyby: nohy, boky, stehna a nohy. Jako kardiovaskulární cvičení nabízí jízda na kole podobné výhody jako chůze nebo i náročnější aktivity, jako je tanec. Nicméně, jako cvičení bez váhy, jízda na kole znamená menší stres na kloubech a chrání chrupavku, podle zdravých žen. Jízda na kolech také chrání chrupavku a může usnadnit nadváhu k tomu, aby začala cvičit, jak říká Lisa Callahanová, MD, Nemocnice pro speciální chirurgii v New Yorku.

Použití krokoměru

Stanovte základní úroveň své denní aktivity tak, že na týden použijete krokoměr. Resetujte krokoměr každý den na nulu a zaznamenávejte každou neobvyklou aktivitu spolu s počtem kroků zaznamenaných krokoměrem. Připojte krokomer k botě, aby mohl počítat vaše zdvihy pedálu jako “kroky” při jízdě. Jakmile vytvoříte základní úroveň, zvýšíte úroveň aktivity o 20%, dokud nedosáhnete cíle kroků nebo zdvihů pedálů za den.

Pedometry a jízdní kola

Pokud neustále stoupáte, počet “kroků” zaznamenávaných pedometrem při jízdě na kole bude mnohem nižší než počet kroků, které jste podnikli při procházce podobné délky, americké chůze. Toto nižší číslo může naznačovat, že jste při jízdě dojížděli, a proto vynaložili méně energie během jízdy, dokonce i když zakryjete stejný počet kilometrů, kolik cestujete při chůzi. Zaměřte se na zvýšení zdvihu pedálu nebo na náročnou cestu při jízdě.

Výhody

Nosení krokoměru může také motivovat k tomu, abyste se při jízdě nebo pedálu intenzivněji pohybovali při jízdě, podle článku publikovaného v roce 2007 časopisem “Journal of the American Medical Association” nebo JAMA. Ve zprávě měřily Dena M. Bravata, MD a kolegové výsledky ze 26 studií s celkem 2767 účastníky. Zjistili, že účastníci studií, kteří používali pedometry, zvýšili své aktivity v průměru o 2 183 kroků denně.