Doplňky stravy vám pomohou zhubnout?

Existuje nějaký počet výživových doplňků, které tam dělají mimořádné sliby rychlé a snadné hubnutí. Buďte velice opatrní, kdykoli uvažujete o doplňku stravy, který vám pomůže při hubnutí. Mnoho z těchto produktů dělá pochybné nároky a nabízí vám jen málo víc než snadný způsob, jak ztratit peníze a ztrácet čas.

Podle Úřadu pro potraviny a léčiva nebo FDA se doplňky stravy skládají z jakéhokoli produktu složeného z určitých složek, které výrobce zamýšlí spotřebiteli vzít ústně. Pokud produkt spadá pod tuto kategorii, nepotřebuje schválení FDA před tím, než jej výrobce může prodat. FDA doporučuje konzultovat s poskytovatelem zdravotní péče, než začnete užívat nějaký přípravek, zvláště ten, který používáte, abyste se pokusili ovlivnit tělesné funkce.

Ztráta hmotnosti je posedlost pro mnoho lidí, a se silnou poptávkou existuje nějaký počet společností, které chtějí využít. Zatímco někteří výrobci tvrdí, že některé vitaminové doplňky vám pomohou zhubnout, není to vždy pravda. Například společnost MedLinePlus, služba Národních ústavů zdraví, uvádí, že zatímco doplňky vápníku a vitaminu D mohou pomáhat při úbytku tělesné hmotnosti a udržování hmotnosti u žen, zdá se, že výhody vitamínů pomáhají těm, kteří dostávali dostatek živin před přijetím doplňku . Vápník sám, podle Úřadu doplňků stravy, nebylo prokázáno, že pomáhá hubnutí.

Výrobci dodávek mají povinnost zajistit, aby jejich výrobky byly bezpečné a aby jakékoli tvrzení, které podávají, byly doloženy důkazy. Nicméně to neznamená, že tvrzení nějakého přílohy jsou pravdivé. Správní úřad pro potraviny a léčiva nemusí schvalovat tvrzení tvůrců doplňků a může jednat pouze tehdy, pokud zjistí, že tvrzení jsou nepravdivé nebo nespravedlivé. Takže i když najdete vitamínový doplněk, který způsobuje ztrátu zdraví, to neznamená, že přípravek skutečně funguje, nebo bude pracovat pro vás.

Vzhledem k tomu, že výrobci nepotřebují souhlas FDA před uvolněním doplňku na trh, měli byste být velice obezřetní, kdykoli si zvolíte doplněk. Ačkoli FDA může vyvolat výrobek, který zjistí, že je nebezpečný, může to udělat pouze poté, co produkt již byl na trhu. To znamená, že i když je výrobek nabízen k prodeji, neexistuje žádná záruka, že je bezpečný a výrobek neprošel žádnou vládní zkouškou nebo certifi kací.

Doplňky stravy

Vitamíny a ztráta hmotnosti

Požadavky na ztrátu hmotnosti

Bezpečnost