Dýchání cvičení pomáhá zmírnit tinnitus

Tinitus je symptom, nikoliv podmínka sama o sobě, charakterizovaná vyzváněním nebo jiným hlukem v uchu. Ačkoli to může být frustrující, tinnitus je zřídka vážný, ani to obvykle naznačuje vážný zdravotní problém. Léčba tinnitusu zahrnuje léčbu základního onemocnění. Můžete také najít úlevu od relaxačních technik, jako je hluboké dýchání.

Tinitus pozadí

Tinitus je poměrně častým problémem a je obvykle příznakem základních stavů, jako je ztráta sluchu související s věkem, vystavení se silnému hluku, abnormálnímu růstu kostní hmoty v uchu nebo ucpání zvukovodu způsobené nahromaděním ušního waxu. Jiné méně časté příčiny tinnitusu zahrnují Menierovu chorobu, depresi a stres, srdeční kloub nebo TMJ, poruchy a poranění hlavy a krku. Tinitus může být jak krátkodobým, tak dlouhodobým příznakem a může se stávat výraznější s věkem.

Léčba

Nejúčinnější léčbou tinnitu je léčba základního onemocnění. Pokud je tinnitus krátkodobý, jako je případ vyplývající z krátkodobého vystavení hlasitému hlasitému koncertu, měl by sám odejít. Podobně odstranění ušního waxu nebo změna léku, který užíváte, který může způsobit onemocnění, může také vyřešit tinnitus. Dlouhodobý tinnitus způsobený nerozpustnými základními stavy, chronickým stresem nebo depresí nebo dlouhodobou ztrátou sluchu nemusí být možné vyléčit, ale může být zprostředkován použitím sluchadel, strojů s bílým šumem a maskovacích nebo rekvalifikačních zařízení, které , Nosit v uchu, zakrýt nebo vám pomůže zvyknout si na hluk. Dýchací cvičení mohou být účinnou doplňkovou léčbou, zejména v případech, kdy je tinnitus způsoben nebo zhoršen stresem nebo depresí.

Dýchací cvičení

Tinitus, i když není přímo způsoben stresem, může být zhoršen stresem. Praxe hlubokého dýchání je účinnou metodou uvolnění stresu a může vám pomoci vyvrátit vaši tinnitus. Pokud je tinnitus obtížné soustředit se nebo spát, cvičení hlubokého dýchání vám může pomoci znovu se zaměřit nebo cítit dost klidně, abyste se usnuli. Jednoduché cvičení pro uvolnění může být prováděno několikrát denně, ať jste kdekoli. Sedněte si v pohodlné poloze na podlaze s nohama zkříženými nebo na židli. Udržujte svou páteř rovnou, ale nechte ramena relaxovat. Zavřete ústa a vezměte hluboké vdechnutí nosem, mírně zúžení svalů v krku tak, aby váš dech způsobil zvuk. Nechte svůj břicho naplnit vzduchem, jak si vdechujete. Vydechujte pomalu stejným způsobem, děláte stejný slyšitelný hluk v zadní části krku a zmačkejte své břišní svaly tak, aby se váš pupek táhl směrem k vaší páteři. Pokračujte v tomto dýchání pomalu a rovnoměrně po dobu pěti až 30 minut nebo dokud se necítíte úplně uvolněně.

Úvahy

Hluboké dýchání by mělo být užíváno pouze jako adjuvantní léčba tinnitu. Konzultujte s lékařem diagnózu a léčbu základní příčiny tinnitu. V některých případech může být tinnitus příznakem závažného stavu. Jiné relaxační techniky, jako je masáž a jóga, mohou být také užitečné při zmírnění tinnitu. Vyvarujte se věcí, které mohou zhoršit váš tinnitus, včetně nikotinu, alkoholu a vystavení silným zvukům.