Existují výhody iontové nohy?

Pokud žijete v bublině, je těžké uniknout expozici znečišťujícím látkám, pesticidům a dalším chemikáliím. Některé lázně a maloobchodní prodejny nabízejí speciální úpravu, nazývanou iontová lázeň pro nohy, která údajně vytáhne tyto toxiny přes chodidla nohou. Tyto noční koupele se mohou cítit uvolňující, ale nejsou nutně tak přínosné, jak tvrdí společnosti.

Proces

Při použití iontové nohy se uživatelé ponoří do nohou naplněné slanou vodou. Elektrody ve vodě dodávají malý elektrický náboj. Zástupci těchto koupelen říkají, že elektrický náboj pomáhá vytahovat toxiny a činit pH těla více alkalické. Jak se tak stane, čistá voda ve vaně začne být hnědá, černá nebo dokonce oranžová. Některé společnosti tvrdí, že uživatelé po léčbě zaznamenali sníženou bolest, vyšší energetickou hladinu a úlevu od alergií, nespavosti a dalších stavů.

Žádné vědecké důkazy

Oponenti těchto lahví na nohy říkají, že nefungují tak, jak jsou inzerováni. Firmy říkají zákazníkům, že voda v lázni mění barvy, když vytáhne toxiny. “Los Angeles Times” však v roce 2010 oznámil, že iontová voda mění barvy samotné, nikoliv kvůli přítomnosti toxinů. Tim Crowe, docent pro výživu na univerzitě v Deakinu, který píše o ABC Health & Wellbeing, tvrdí, že lidské tělo má schopnost odstraňovat toxiny sám o sobě – ​​proto není třeba “detoxikační” koupel pro nohy. Studie publikovaná v roce 2012 v časopise Journal of Environmental and Public Health analyzovala vzorky vlasů a moči poté, co účastníci měli iontové nožní lázně, studie nenašla žádný důkaz o tom, že koupele mají nějaký přínos.