Hraje zelený hrášek jako zelenina nebo škrob v diabetické stravě?

Polní hrach vznikl v Asii a byl jedním z prvních plodin kultivovaných lidmi. Nemusíte se zaměňovat s čerstvým hráškem, hráškovým hráškem je suchý hrach a zahrnuje rozdělené hrášky a černooký hrášek. Zelený polní hrášek je vysoký jak u bílkovin, tak u sacharidů, a u diabetiků se počítá jako škrob, ne zelenina.

Aby pomohli při plánování jídla a kontrole hladiny cukru v krvi, jsou potraviny pro diabetiky rozděleny do skupin založených na podobnosti složení živin, konkrétně obsahu sacharidů, bílkovin a tuku. Škroby jsou potraviny, při kterých jedna porce obvykle obsahuje asi 80 kalorií, 15 g sacharidů, 3 g bílkovin a 0 g tuku. Obsah uhlíku v potravinách, jako jsou škroby, může zvýšit hladinu cukru v krvi. Diabetici potřebují kontrolovat množství sacharidů, které jedí po celý den a při každém jídle, aby pomohly kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Pro diabetiky se zelenina rozděluje do dvou různých skupin: škrobová a nestarchická zelenina. Nonstarchy zelenina má nízký obsah kalorií a sacharidů. Typicky jedna porce nonstarchy zeleniny obsahuje 25 kalorií, 5 g sacharidů, 2 g bílkovin a 0 g tuku. Americká diabetická asociace doporučuje, aby jste jako diabetik jedli tolik, kolik chcete, než máte. Škrobová zelenina má vyšší obsah karbohydrátů a pro diabetiky je klasifikován jako škrob, přičemž jedna porce se rovná 80 kaloriím, 15 g sacharidů, 3 g bílkovin a 0 g tuku.

Půlkálek porce vařeného hrášku zeleného pole, známého také jako rozdělené hrachové, obsahuje 114 kalorií, 20 g sacharidů, 8 g bílkovin a 0 g tuku. Vyšší množství kalorií a sacharidů než tradiční podávání škrobu, složení živočišného hrachu v zeleném poli více připomíná škrob než neštstříková zelenina. Pokud hrajete zelený hrášek jako součást svého dietního plánu, musíte je počítat jako škrob.

Zelený polní hrach se také počítá s chudým proteinem pro diabetiky kvůli vysokému obsahu bílkovin. Typická porce štíhlé bílkoviny na seznamu výměny cukrovky obsahuje 45 kalorií, 7 g bílkovin, 0 g sacharidů a 0 až 3 g tuku.

Škroby

Zelenina

Zelený polní hrášek

Lean Protein