Hrboly a bradavice na vnitřních stehnech dětí

Když si všimnete podezřelých hrbolů nebo bradavic na vnitřních stehnech svého dítěte, přirozeně se budete cítit znepokojeni a možná budete mít mnoho otázek. Možná se ptáte, jaké jsou hrbolky nebo bradavice a jak se tam dostaly – mohou být jednou z několika různých podmínek. Poraďte se s pediatrem, abyste diagnostikovali tento problém a dostali léčbu pro vaše dítě.

Molluscum Contagiosum

Ty masité hrbolky, které vidíte na vnitřní straně stehna vašeho dítěte, nemusí být bradavice. Mohly by to být bradavice podobné infekci nazývané “molluscum contagiosum”. Molluscum contagiosum je způsoben virem a je přenosný dotykem otevřené léze nebo dotykem předmětů, jako jsou hračky nebo oblečení, které jsou kontaminovány tímto virem. Toto onemocnění je charakterizováno mdlými hrbolaty s nebo bez stonku na vrcholu. K infekci dochází často v průběhu času sama o sobě, podle National Institutes of Health, ale váš pediatr se může rozhodnout spálit nebo zmrazit nárazy.

Bradavice

Běžné bradavice stejně jako genitální bradavice jsou přenášeny virem. Děti jsou častěji náchylné na běžné bradavice než dospělí, podle internetové stránky KidsHealth. Zatímco běžné bradavice se obvykle objevují na rukou nebo nohou, mohou se objevit kdekoli na těle. Ve vzácných případech může dítě zachytit genitální bradavice buď sexuálně zneužívaným dospělou osobou, která je infikována bradavicemi, nebo tím, že ji uzavře z matky, která má aktivní případ bradavic při procházení rodným kanálem. Váš pediatr může odstranit bradavice stejně jako vyšetřit vaše dítě, pokud máte podezření, že ona získala bradavice prostřednictvím sexuálního zneužívání.

Folikulitida

Pokud jsou hrbolky malé nebo červené, mohou být způsobeny infikovanými vlasovými folikuly na stehnech nebo folikulitidou. To je způsobeno bakteriální infekcí, jako je staph. Pokud máte podezření, že vaše dítě trpí folikulitidou, obraťte se na svého pediatra, zvláště pokud je v kontaktu s někým, kdo má aktivní stafální infekci, nebo pokud nárazy rostou a jsou bolestnější. Pediatr může léčit malou infekci topickými antibiotiky nebo perorálními antibiotiky.

Kdy se chcete poradit s pediatrem

Pokud je vaše dítě v bolesti, v případě, že hrboly rostou nebo se rozšíří, nebo pokud vaše dítě trpí horečkou nebo se začnou projevovat další příznaky, obraťte se na pediatra. Nárazy mohou být jen vyrážka, která je vedlejším účinkem menší infekce nebo výsledkem kontaktní dermatitidy, ale může znamenat závažnější onemocnění. Váš pediatr může určit příčinu nárazů a doporučit léčebný plán pro vaše dítě.