Mohou cvičení prodloužit krk?

Lidská hlava váží 10 až 12 lb., což je váha, která na svaly krku zatěžuje, aby ji udržela na svém místě. Posunutím hlavy směrem dopředu z řádného zarovnání, abyste se podívali na obrazovku počítače nebo lépe viděli knihu, přidává dalších 30 lb. tahu na krk. To způsobuje, že svaly na přední straně krku zkracují a vytvářejí také napětí v zadní části krku. Cvičení, která prodlužují svaly krku, uvolňují napětí a bolest.

Cvičení pro vyrovnání krku prodlužuje a zvětšuje prostor mezi obratlům krku krátkou sekvencí pohybů. Toto základní cvičení učí správnou držení těla. Začněte tím, že sedíte vysoko na židli s jazykem na střeše úst a vaše čelist uvolněná. Celá tvář by měla odpočívat. Opatrně vytáhněte krk tak, aby se vaše hlava zarovnala přes střed ramen. Nyní si představte řetězec připevněný k hrudi, který prochází krkem a z vrcholu vaší hlavy. Vytáhněte tento strun do vaší fantazie. Hrudník se zvedá a krk se prodlužuje. Váš krk by měl zůstat dlouhý a soustředěn takhle po celý den. Konečně umístěte palcem a ukazováčkem na čelist a pravou ruku na spodní část krku a pomalu zvedněte lebku rovně nahoru, aby se prodloužil krk.

Kolena brady prodlužuje těsné svaly v zadní části krku, ale dávejte pozor, abyste nedovolili ramenům pohybovat se dopředu, jak si děláte toto cvičení. Tím, že přiložíte bradu rovně dolů k hrudníku, vystrčíte zadní část krku, aby se prodloužila. Pokud se vaše brada dostane do hrudníku, nechte ji odpočívat a relaxovat. Držte bradu dolů po dobu 15 až 30 sekund.

Otočení hlavy prodlužuje svaly po stranách krku. Pohybem ramena však dojde k zásahu do cvičení. Ramena zůstávají během tohoto cvičení odebrána, což je způsob, jakým by měli být po celou dobu. Chcete-li provést toto cvičení, jednoduše otočte hlavu, abyste se podívali doleva, podržte po dobu 15 až 30 sekund a poté opakujte pohledem doprava.

Inverzní terapie prodlužuje páteř úplně od kříže v základně až ke spodní části lebky. Zavěšení na obrácený stůl nebo z pólu je pasivní cvičení, které umožňuje gravitaci přitáhnout na páteř v opačném směru, který normálně dělá, když jste zrovna vzpřímený. Toto cvičení v podstatě dělá to samé jako cvičení pro vyrovnání krku, ale místo toho, abyste se aktivně zvedali krkem, uvolněte se a nechte váhu hlavy vytáhnout pro vás vaše krční svaly.

Vyrovnání krku

Chin Tilt

Boční krční úseky

Inverzní tabulky a cvičení