Mohou některé potraviny snížit tmavé kruhy?

Tyto tmavé kruhy pod vašima očima mají tichou pravdu: žádné kouzelné potraviny neodstraní kroužky. Tmavé kruhy zahrnují genetiku, alergie, sinusové infekce a nosní kongesce, laxitu dolních očních víček, retenci tekutin, hormonální nerovnováhu, hyperpigmentaci, stárnutí a vystavení slunci. Tenká kůže také vytváří iluzi temnoty. Ve vzácných případech, kdy vyčerpání nebo podvýživa způsobují tmavé kruhy, mohou mít zdravé potraviny nepatrný dopad.

Je to stejně snadné jako A, C, E

Vitamíny A, C, E a K jsou nezbytné pro zdravou pokožku a nejúčinnější při topickém použití. Přípravky krému soustřeďují vitamíny přímo tam, kde je potřeba, zatímco získávání vitamínů z potravy omezuje vstřebávání pod očima, protože živiny jsou rozptýleny po celém těle. Ačkoli tmavé kruhy s nedostatečností vitamínů jsou méně časté, konzumace vitaminu C může posílit stěny cév, inhibovat melanin Produkuje enzym, chrání buňky před volnými radikály a omlazuje kolagen pokožky. Jahody, ananas, grapefruit, rajčata a maliny jsou dostatečným zdrojem vitaminu C. Jsou to další zdroje: brokolice, karfiol, růžičková kapusta, zelí, kale, špenát, římský salát, zelené fazole, chřest a paprika. Ovoce a zelenina, jako jsou papája, mango, broskve, dýně, sladké brambory, mrkev, squash, zimní squash, meloun a sušené meruňky mohou podpořit silnou a pevnou pokožku. Ořechy, mandle, slunečnicová semena, švýcarská čardina, luštěniny, měkkýši, ryby, rostlinné oleje a tofu obsahují vitamín E, který udržuje silné, elastické Kůže a bojuje proti enzymu, který rozkládá kolagen. Vitamin K upravuje srážení krve a posiluje kapilární stěny, aby se zabránilo úniku krve. Rozbité kapiláry úniku deoxygenované krve tvoří tmavé kruhy. Sage, oregano, tymián, celer, okurka, pór, slivky, hrozny, hrušky, švestky, ledvinky a lilek obsahují vitamín K.

Čerpte železo do vaší stravy

Pokud je anémie zodpovědná za tmavé kruhy pod očima, jíst stravu bohatou na bílkoviny, aby se zvýšila dodávka okysličené krve. Nedostatek železa brání dodávání kyslíku v tělních tkáních a způsobuje, že modré žíly jsou výraznější. Nedostatečná hladina železa zhoršuje produkci tkáně a zpomaluje tvorbu nové kůže. Zahrňte do vaší stravy hnědou rýži, ovesné vločky, čočku, špenát a švestek, stejně jako vitamín C, který pomáhá vstřebávání železa. Žloutky, kuřecí maso a chudé hovězí maso obsahují také železo. Potraviny s omega-3 mastnými kyselinami, jako losos a vlašské ořechy, zvyšují průtok krve pod povrch pokožky.

Získejte odpočinek

Únava způsobuje tmavé kruhy, snižuje cirkulaci a dilatuje krevní cévy. Potraviny se spánkovými pomůckami, jako je melatonin, serotonin nebo tryptofan, připravují tělo na celodenní odpočinek a tmavé kruhy spánku. Melatonin se vyskytuje v ovesné váze, celozrnným chlebem, třešněmi, ořechy a ovesem. Tryptofan je v krůtích, humusu a mandlích. Serotonin z tmavé čokolády je skvělým po večeři. Honey a heřmánek, passionflower a citrónové balzámové čaje také vyvolávají ospalost.

Hydrát: Střílejte osm nebo více

Pití doporučeného množství vody za den – při vyloučení kofeinu, alkoholu a potravin s vysokým obsahem sodíku a nápojů – může zvýšit oběh a pružnost. Lékařský ústav doporučuje každodenně pít 9 až 13 sklenic vody.