Mohou některé vitamíny zabránit kvasinkovým infekcím?

Není pochyb o tom, že kvasinkové infekce jsou nepříjemné. Závažnost příznaků, jako je svědění, pálení, zarudnutí, otok, bolest a vaginální výtok, se mohou lišit podle jednotlivých případů. Některé kvasinkové infekce mohou být mírné, zatímco jiné jsou sotva tolerovatelné. S odhadovaným 75% žen, které zažívají kvasinkové infekce v životě, je rozumné myslet dopředu na vitamíny, aby se zabránilo problému. Přestože existují další faktory kvasinkové infekce vedle vašeho příjmu vitamínů, začlenění těchto vitaminů do vaší stravy může pomoci předejít a snížit příznaky infekce kvasinek. Obraťte se na svého lékaře dříve, než začnete užívat jakýkoli druh doplňku stravy.

Vitamín E je velmi užitečný při léčbě kvasinkové infekce. Pokud už máte příznaky kvasinkových infekcí, může vám vitamín E pomoci omezit otoky a podráždění, které se mohou objevit. Hořčice zelené, špenát, slunečnicová semena, řepky a mandle jsou bohaté na vitamín E.

Nedávná studie na univerzitě v Montrealu objevila, že vitamín B-3 je užitečný při léčbě a prevenci houbových infekcí. Infekce kvasinkami se vyskytují, když dojde k nadměrnému vzrůstu bakterií Candida v pochvě. Studie zjistila, že specifický enzym Hst3 je rozhodující pro růst Candida a vitaminu B-3 pomáhá snížit růst tohoto enzymu. Jezte jídla, jako je maso, vejce, mléko, sýr, tmavé listové greeny a fazole, abyste získali více vitaminu B-3 ve vaší stravě.

Pokud je váš imunitní systém slabý, máte větší pravděpodobnost infekce kvasinkami. Myslete na to jako na jakoukoli jinou infekci: Když vaše tělo nemá sílu bojovat proti Candida, bakterie budou nadále růst. Pravidelný příjem vitaminu C vám pomůže udržet váš imunitní systém silný a zdravý. Citrusové plody, jako jsou pomeranče, grapefruity a citrony, mají vysoký obsah vitamínu C. Jiné zdroje zahrnují rajčata, fíky, hrozny, mango, banány a avokádo.

Vitamin A hraje mnoho funkcí ve vašem těle. Pomáhá při vývoji zubů, struktury skeletu a měkké tkáně. Vitamín A pomáhá udržovat váš reprodukční systém, stejně jako vitamín C, vitamín A pomáhá udržet váš imunitní systém v silném provozu. Chcete-li do své každodenní rutiny zahrnout více vitaminu A, začněte tím, že do stravy začnete obsahovat potraviny bohaté na vitamín A. Několik příkladů jídel obsahujících vysoké množství vitaminu A jsou sladké brambory, tmavé listové greeny, squash, meruňky, cantaloupe a salát.

Vitamin E

Vitamin B-3

Vitamín C

Vitamin A