Může cibule způsobit zhubnutí?

Vnitřek vícevrstvé cibule vám dává intenzivní chuť, ostrou strukturu a překvapivý počet zdravotních a tělesných ztrát. Přestože jste možná nejvíce obeznámeni s žlutou cibulí, Národní zahradní asociace naznačuje, že pěstitelé sdružují cibuli do sladké či štiplavé kategorie. Obecně platí, že čím menší je cibule, tím výraznější je její vůně a chuť, a čím větší je cibule, tím sladší je její chuť.

Cibule jsou přirozeně málo kalorií, přičemž středně velká cibule vám dává pouhých 44 kalorií. Jediný šálek nakrájené cibule obsahuje 64 kalorií a jeden plátek cibule, který byste mohli položit na zeleninu, má 6 kalorií. Šálek jarní cibule, nebo hřebíček, a jejich vrcholy obsahují jen 32 kalorií. Přidání cibule do vaší stravy nezpůsobí ztrátu váhy, ale nahrazení cibulemi za potraviny s vyššími kaloriemi vám pomůže snížit příjem kalorií.

Přes poměrně malou velikost cibule vám dává několik důležitých živin. Šálek hřebíčků má 2,6 g vlákniny a 1 šálek bílé nebo žluté cibule obsahuje 2,7 g vlákniny. Přiměřený příjem vlákniny pomáhá při hubnutí, o čemž svědčí průzkumná studie publikovaná v časopise Nutrition z března 2005. Ženy a muži ve věku 19 až 50 let potřebují 28 až 34 g vlákniny a ženy a muže Nad 51 je třeba mezi 22 a 28 g. Jiné příznivé živiny v cibuli obsahují 25 mg vápníku, 8,1 mg vitaminu C, stopu vitamínů B a jen 4 mg sodíku. Národní asociace cibule označuje, že cibule obsahují chemikálie, které se nazývají organosírové sloučeniny, které mohou pomoci jak vašemu cholesterolu, tak krevnímu tlaku.

Ačkoli cibule neobsahují stejné metabolické vlastnosti jako červené papriky, intenzivní chuť cibule vám pomůže ochutnat vaše potraviny s málo kalorií. Namísto ochucení vaší zeleniny se slaninovým tukem a slaninou je připravte na kombinaci čerstvých nebo lehce slaných cibulí a česneku. Přidejte cibuli do salátů namísto vyprážených italských krutonů a nejlépe pizza s nízkým obsahem tuku s cibulí namísto masa. Každá kalorie, kterou ušetříte, vám pomůže vytvořit 3,500 kalorický deficit, který potřebujete zhubnout.

Zatímco cibule jsou zdravou součástí vaší stravy a mohou vám pomoci zhubnout, nezapomeňte, že nejzdravější způsob, jak zhubnout, je jíst správnou směs potravin, které vám poskytnou živiny, které potřebujete. Pokyny týkající se stravy z roku 2010 uvádějí, že cibule spadají do kategorie “ostatní” zeleniny a každý týden potřebujete 2 1/2 až 3 1/2 šálky zeleniny z této kategorie kromě zeleniny ze zelené, červené, oranžové, škrobové a Fazole nebo hrách kategorie. Jezte obiloviny, bílkoviny, zdravé oleje, ovoce a mléčné výrobky s nízkým obsahem kalorií spolu s cibulí, kterou patříte do vaší stravy.

Kalorie

Živiny

Flavor Burst

Upozornění