Může olivový extrakt z listů pomoci s bradavicemi?

Bradavice mohou být nevzhledné podráždění na různých částech vašeho těla. Podle lékařského střediska Marylanské univerzity jsou bradavice malé růsty kůže způsobené virem infekce horní vrstvy pokožky a jsou obecně bezbolestné a neškodné. Umístění bradavice obvykle může určit typ bradavice. Extrakt z olivového listu může být užitečný při léčbě určitých bradavic, doporučuje se však, abyste s nimi ošetřovali před použitím olivového listu.

Typy

Bradavice jsou způsobeny lidským papilomavirem a jsou nákazlivé. Mohou být rozšířeny podle osobního kontaktu a může trvat až šest měsíců, než se objeví po expozici viru, podle MayoClinic.com. Plantární bradavice se vyvíjejí na chodidlech nohou, obvykle na podpatcích nebo koulích nohou, kde je největší tlak. Běžné bradavice se mohou objevit kdekoli na těle, jsou však častější na rukou. Genitální bradavice se mohou objevit na genitální oblasti nebo v její blízkosti, stejně jako uvnitř vaginy nebo konečníku. Bradavice, které se objevují na obličeji nebo na zadní straně rukou, jsou označovány jako ploché bradavice. Tyto bradavice jsou obvykle hladší a menší než jiné druhy bradavic.

Olivový listový extrakt

Použití olivového listového extraktu pro léčivé účely začalo dávno v dávném Egyptě. Od té doby se tato bylina používá v boji proti infekcí, snižování krevního tlaku, artritidě a některých autoimunitních poruch. Navíc olivový list obsahuje antifungální, antivirové a antibakteriální vlastnosti, které mohou být užitečné při léčbě určitých druhů bradavic.

Použití

Olivový list je dostupný ve formě extraktu a tobolky. Chcete-li tuto bylinu užívat k léčbě bradavic, doporučuje lékařská střediska Marylanské univerzity užít 250 až 500 mg standardizovaného extraktu olivového listu jednou až třikrát denně, aby pomohla imunní a antivirové aktivitě. UMMC rovněž doporučuje, aby byl rostlinný čaj infuzován z olivového listu.

Vedlejší efekty

Extrakt z olivového listu se nedoporučuje ženám, které mohou být těhotné nebo kojící. Tato bylina může mít nepříznivé účinky na účinnost určitých léků a může vést k průjem, bolestem hlavy, vyrážkám a příznakům sliznic. Extrakt olivového listu může navíc ovlivnit schopnost sraženiny v krvi. Naléhavě vás vyzýváme, abyste před použitím této byliny s lékařem hovořili o léčbě jakéhokoli zdravotního stavu.