Může st. Johns wort help hubnutí?

Hmotnostní doplňky obsahují různé přísady, které pomáhají dieterům zhubnout. Některé doplňky stravy, které jsou dostupné mimo prodejní místa, obsahují žaludek. Zatímco tato rostlinná složka může být účinná při léčbě některých onemocnění, Americká akademie rodinných lékařů varuje, že bezpečnost a účinnost užívání třezalky tečkované ke ztrátě hmotnosti zůstává nejasná.

Ačkoli odvětví hubnutí podporuje používání některých bylin na podporu hubnutí, existuje zřídka vědecké důkazy podporující tyto tvrzení. Přes všechny dietní pomůcky na trhu, ztráta hmotnosti vyžaduje jíst méně kalorií, než vaše tělo spálí. Bez ohledu na to, co užíváte při ztrátě váhy, musíte jíst o 3.500 méně kalorií, abyste ztratili jednu libru tuku, podle MayoClinic.com.

Hypericum perforatum je botanický název pro třezalku tečkovanou. Lidé starého Řecka používali tuto bylinku k léčbě různých stavů, včetně nervových poruch. Listy a květiny této bylinky obsahují hypericin a pseudohypericin. St John je mladina je křovinná trvalka, která roste nativní v oblastech Asie, Afriky, Evropy a Spojených států. Obsahuje antivirové a antibakteriální vlastnosti.

Třezalka tečkovaná je běžný bylinný prostředek pro léčbu deprese a některé studie ukazují, že tato bylina může být účinná pro tento účel. Další možná použití této bylinky zahrnuje léčbu infekcí, menopauzálních příznaků a sezónní afektivní poruchy. Ačkoli některé důkazy podporují přínosy třezalky tečkované v některých případech, neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že tato bylinka pomáhá při hubnutí. Podle MayoClinic.com, jedno tradiční použití této bylinky zahrnuje léčbu ztráty hmotnosti, i když účinnost zůstává neprokázaná.

Ačkoli některé produkty na snížení tělesné hmotnosti obsahují žaludek, neexistují žádné důkazy o tom, že tato bylinná hraje při pomáhání při ztrátě tuku žádnou roli. Účinné látky mohou interagovat s některými léky, včetně antidepresiv, antihistaminik, antikoncepčních pilulí a sedativ. Třezalka tečkovaná může způsobovat nežádoucí účinky, jako je závratě, duševní zmatenost, kopřivka, bolest hlavy a sucho v ústech. Může také způsobit, že je kůže citlivá na sluneční světlo. Poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat přípravek St. John a prozkoumejte zdravou metodu úbytku tělesné hmotnosti u svého ošetřujícího lékaře.

Ztráta váhy

Třezalku tečkovanou

Použití

Opatření