Můžete během těhotenství vypít sycené nápoje?

Nejčastější nápoj sýrající se oxidem uhličitým je soda, ale pití příliš mnoho během těhotenství nemusí být zdravé. Většina ošetřovatelů doporučuje omezit příjem sódy pro vaše zdraví a zdraví vašeho vyvíjejícího se dítěte. Každé těhotenství je jiné, takže je důležité dodržovat zvláštní pokyny týkající se příjmu sodíku, které poskytuje lékař.

Jedním z hlavních důvodů, proč je potřeba omezit sýrové sody během těhotenství, je, že obsahují kofein, který je ve velkém množství spojen s potratem. Omezte příjem až na 200 mg denně nebo méně. Dvanáct oz. Diet Coke obsahuje 47 mg kofeinu, stejné množství Mountain Dew obsahuje 54 mg a Vault obsahuje 71 mg na 12-oz. porce. Vyberte sodovky, které jsou bez kofeinu, například 7-Up nebo Sprite, nebo vypijte sýtené vody nebo šťávy. Kofein může také zasahovat do spánku a způsobuje, že vaše tělo ztratí vápník, což je živina, která je nezbytná pro budování kostí a zubů vašeho dítěte. Tam je také kontroverze nad tím, zda příjem kofeinu může přispět ke zvýšení rizika potratu, říká March of Dimes, takže byste měli odstranit nebo omezit příjem kofeinu.

Zatímco malé dávky umělých složek během těhotenství pravděpodobně nezpůsobí problémy, výzkum o velkém příjmu je omezen, takže je nejlepší držet se v malých množstvích, dokud se vaše dítě nenarodí. Jedinou výjimkou je sacharin, u něhož bylo prokázáno, že produkuje vrozené vady v laboratorním testování, uvádí Dr. Russell Turk na BabyCenteru. Aspartam a sukralosa jsou v malých množstvích bezpečná. Výzkum je také omezen na účinky umělých barviv během těhotenství, a tak omezit potraviny, které je obsahují jen v případě. Přečtěte si výživové štítky, abyste se ujistili, že vybíráte nápoje s obsahem sacharidů, které obsahují bezpečné složky.

Soda obsahuje prázdné kalorie, což znamená, že nedostáváte žádnou výživu, ale stále zvyšujete svůj příjem kalorií. Sójové nápoje vás mohou naplnit, ale nebudete mít žádné vitamíny a minerály, které vaše dítě potřebuje pro svůj růst a vývoj. Příležitostná sodovka nepoškodí, ale pokud zjistíte, že sami nahradíte zdravé pokrmy a občerstvení, zvážíme to, že se snižujete. Vyzkoušejte sýrovou vodu kombinovanou se 100 procenty ovocné šťávy, abyste uspokojili touhu po jídle a současně dodávejte svým dětem živiny, které obsahují vitamín C, železo a draslík.

Sójové nápoje jsou jedním z běžných spouštěčů pálení žáhy, a proto jejich pití během těhotenství může tento stav zhoršit. Můžete si to všimnout zejména během třetího trimestru. Pití sýrových nápojů, které obsahují kofein, může zhoršit pálení žáhy. Pokud zjistíte pocit pálení v hrudníku a krku brzy po pít sodu, řezání zpět by mohlo zmírnit vaše nepohodlí.

Kofein

Umělé sladidla a barvy

Vyprázdněte kalorie

Pálení žáhy