Můžete bezpečně protáhnout kyčelní vazky?

Vazy v těle spojují vaše kosti s jinými kosti. V oblasti kyčle spojují kyčelní vazky horní část stehenní kosti s panvovou kostí. Protože vaše vazy udržují kyčelní kloub na místě, jsou nezbytné pro zajištění stability kyčle a nohy. Vaše bederní vazky mají také roli v pohybu nohou, což znamená, že vazky mohou být protaženy stejně jako vaše svaly nohou. Zatímco z větší části je toto protahování bezpečnou praxí, v některých případech se nemusí doporučit některé úseky.

Existují jisté okolnosti, za kterých byste se měli vyhnout prodlužování kyčelního vazu kvůli obavám, že by došlo k nadměrnému namáhání poškozených svalů nebo kloubů. To platí i tehdy, když je váš bok oteklý, cítí se slabší než jiný kyčelní kloub, nebo když ucítíte extrémní bolest s kyčelním pohybem. Pokud se u Vás vyskytnou tyto příznaky, navštivte svého lékaře, který může zvážit vaše bederní vazky a okolní struktury kyčelního kloubu.

Když praktikujete bezpečný strečink, kyčelní vazba a svalové protahování nabízí mnoho výhod. To zahrnuje zlepšení vašeho pohybu v kloubu. Flexibilní kyčelní kloub snižuje bolest a ztuhlost se základními pohyby, jako je chůze, sedění nebo vystupování z auta. Flexibilní vazby v oblasti kyčelního kloubu také zlepší váš postoj, protože uvolněné vazby táhnou méně na panvovou kosti než těsné, což snižuje bolesti dolní části zad a pomáhá vám sedět rovněji. Pokud jste získali souhlas od svého lékaře, můžete prodloužit kyčelní kloub po náhradě kyčelního kloubu, zranění nebo svalové deformaci.

Vaše tlusté vazivo je kyčelní vaz, který se rozkládá přes horní část pubiální kosti. Mohli byste si přát, aby se natáhl tento vázanec, jestliže jste při klečení nebo při potížích s kolenem překlenuli kolena nad boky. Pravděpodobně nebudete schopni bezpečně provést tento úsek, pokud jste vytáhli svalstvo, protože další protahování může způsobit další tahání nebo protahování. Chcete-li napnout tento vaz, sedněte s nohama položenými na podlaze a koleny lehce od sebe. Uchopte nohy a přitáhněte je k vašim slabům. Lean mírně dopředu, držet záda rovnou. Držte jej pět sekund a uvolněte úsek. Opakujte 15 až 20krát.

Při roztahování bederních vazů je důležité vždy dodržovat několik bezpečnostních postupů, aby nedošlo k poranění nebo namáhání. Svaly vždy zahřejte, než je roztahujete. Pro oblast kyčle může pomoci jednoduše pěšky po pěti minutách. Nerozbíkejte nohy, když se protáhnete, protože to může přispět k namáhání. Pamatujte, že cílem protahování kyčelního vazu je pomoci vám cítit hluboký, uklidňující úsek. Pokud se u Vás objeví bolest nebo tahání v oblasti kyčle, ukončete cvičení a přesuňte se na jinou nebo úplně zastavte relační roztahování.

Varování

Výhody

Inguinal Ligament Stretch

Protahovací tipy