Můžete pít zelený čaj, zatímco jste na čisté stravě?

Master Cleanse diet je 10denní půst, který zahrnuje trvanlivost na limonádu, javorový sirup, kajenský pepř a bylinný laxativový čaj vyrobený ze senna listu. Stejně jako všechny ostatní potraviny a nápoje je zelený čaj zakázán pro dieters, kteří se snaží zůstat věrní tradičnímu programu Master Cleanse. Poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat jakoukoli rychlou nebo detoxikovanou dietu, abyste snížili pravděpodobnost dehydratace, vyčerpání a dalších negativních příznaků.

Definice

Podle “USA dnes” byl Mater Cleanse navržen alternativním lékařem Stanleym Burroughsem v padesátých letech minulého století. Zatímco nebyly provedeny žádné studie o účinnosti Master Cleanse, navrhovatelé tvrdí řadu výhod, které se pohybují od úbytku hmotnosti až po snížení krevního tlaku a zlepšení trávení. Abyste dodržovali dietu, musíte se vyvarovat pití dalších nápojů, zejména těch, které obsahují stimulanty, jako je kofein.

Nápoje a Master Cleanse

Navzdory jeho relativní nedostatečné výživě, Master Cleanse dieta tvrdí, že udržuje dostatek zásob kalorií, cukru, draslíku a nezbytných vitaminů tím, že dieters konzumují směs limonády a javorového sirupu. Podle “The New York Times” je primárním nápojem umožněným během Master Cleanse přípravu limonády z míchání 2 polévkové lžíce. Citronové šťávy, 2 polévkové lžíce. Jablečného sirupu stupně B a 1/10 čajové lžičky. Z kajenského pepře v 8 oz. Čisté vody. Každý večer se konzumuje bylinný laxativový čaj vyrobený ze senna listu a ráno se přidává směs vody a mořské soli, která napomáhá pomoci při odstraňování odpadu tělem. Během desetidenního poslechu se vyhýbá jak kofeinovaným tak bezkofeinovým odrůdám zeleného čaje.

Odběr a detoxikační příznaky

Pokud jste před rychlostí vyvinuli závislost na kofeinu, mohou se objevit zvýšené příznaky odvykání kofeinu, jako je podrážděnost, bolesti hlavy a hněv. Místo pro surové potraviny považuje touhu po kofeinizovaných nápojích, jako je čaj, za symptom detoxikace během pôstu. Kromě pravidel stanovených v rámci programu Master Cleanse není pití kofeinovaných nápojů na prázdný žaludek obecně doporučeno. Vzhledem k tomu, že průměrně 12 oz. Podávání zeleného čaje obsahuje přibližně 50 mg kofeinu, pouze čtyři nebo pět šálků čaje je třeba splnit 200 až 300 mg doporučené limity pro denní příjem kofeinu. Vzhledem k tomu, že Master Cleanse účinně vyprazdňuje váš žaludek po dobu 10 dní, vaše tělo bude obzvláště citlivé na negativní příznaky kofeinu, jako je závratě, nevolnost, zvracení, třes, zvýšená srdeční frekvence, průjem a žaludeční nevolnost.

Obavy o zdraví

Stejně jako všechny pýchy může Master Cleanse negativně ovlivnit váš metabolismus, což snižuje metabolické procesy přirozeného tuku v těle. Vzhledem k tomu, že potraviny přirozeně obsahují množství vody, může být hladovění vystaveno vyššímu riziku dehydratace. Poraďte se svým lékařem dříve, než začnete rychle, abyste snížili pravděpodobnost nepříjemných zdravotních výsledků.