Můžete použít infračervené sauny pro hubnutí?

Nejnovější a údajně největší produkty na snížení hmotnosti by mohly vypadat lákavě, ale ve skutečnosti neexistuje žádná kouzelná kulka pro hubení. Skutečné “tajemství” spočívají v osvědčených metodách zachování kaloriového deficitu a pravidelného cvičení. Podle zprávy publikované v “Kanadském rodinném lékaři” by mohly daleko infračervené sauny pomoci při detoxikaci a také by mohly dostat vaše srdce a plíce na úroveň podobnou chůzi mírným tempem. V jedné studii zmíněné ve zprávě účastníci dokonce ztratili určitou váhu pomocí saun. Ale jelikož výsledky nebyly zcela přesvědčivé, nejlepší by bylo, kdybyste použili saunu jako jednu z částí dobře zaoblené rutiny pro hubnutí.

Udržujte pravidelnou cvičení, provádějte kardiovaskulární cvičení asi 30 minut nebo více denně, pět dní v týdnu. Cvičení spaluje kalorie a budete muset spálit asi 3 500 více, než jste konzumovali, abyste ztratili jednu libru. Dosavadní výzkum na saunách neposkytuje spolehlivý počet kalorií, které můžete vypálit z jejich použití, ale je tu spousta publikovaných informací o tom, kolik kalorií můžete očekávat, že hoříte chůzí, jízdě, jízdě na kole, plavání nebo jinými běžnými formami Kardiovaskulárního cvičení. Pokud je problém s omezenou pohyblivostí, můžete zvážit veslařský stroj nebo ruční cyklus, abyste dostali denní dávku kardio. Kardio má další velkou výhodu: získává detoxikační systém vašeho těla – vaše játra, ledviny, srdce a plíce – pracuje lépe, což by mohlo mít podobný účinek jako výrobek s touhou k “detoxikaci”.

Provádějte posilovací cvičení dva dny v týdnu, které pracují se všemi hlavními svalovými skupinami, včetně zad, ramen, paží, nohou a jádra. Silový trénink vám pomůže vytvořit sval, který spálí více kalorií než tuku.

Stáhněte si aplikaci pro snížení hmotnosti nebo použijte nástroj pro sledování volných kalorií online. Tyto nástroje vám pomohou nastavit denní kalorický cíl na základě částky, kterou chcete ztratit, a vaší aktuální váhy. Každý den zadejte potraviny, které jste jedli, a množství cvičení, které jste udělali. Uchovávejte také výcvikový notebook, ve kterém můžete napsat cvičení, které jste udělali, kde jste pracovali, a poznámky o cvičení, které si myslíte, stojí za zmínku.

Změňte potraviny, které jíte, a odstraňte sladkosti, alkohol nebo potraviny s vysokým obsahem tuku, pokud zjistíte, že konzumujete příliš mnoho kalorií na základě vašeho cíle o snížení hmotnosti. Také zkuste jíst menší porce a konzumovat více ovoce a zeleniny, když máte hlad.

Poraďte se s lékařem o vašich plánech používat infračervenou saunu. Lidé se srdečními abnormalitami nebo srdečními chorobami se obecně doporučují, aby zůstali daleko od saun, ale váš lékař to může dovolit, dokud omezíte svůj čas a přijmete další bezpečnostní opatření.

Pít hodně vody. Obecně platí, že potřebujete pít zhruba polovinu tělesné hmotnosti v uncích každý den, ale to nepočítá další tekutinu, kterou potřebujete pro cvičení a pro vodu, kterou budete používat v sauně. Harvard Health Publications doporučuje vypít asi dvě až čtyři další sklenice vody po každé sauně. Vyhněte se pití alkoholu před použitím sauny.

Zdravá ztráta hmotnosti

Použití sauny

Použijte saunu několikrát týdně, ale nepřekračujte doporučení výrobce ohledně doby strávené v sauně během jedné relace. Daleko infračervené sauny jsou nastaveny na nižší teplotu než “pravidelné” sauny a používají jiný typ světla, které může způsobit, že se budete potovat stále rychleji než u jiných saun, a to i přes relativně nižší teploty. Obecně platí, že 30 minut nebo méně je doporučené množství času. Vyzkoušejte saunu hned po tréninku, abyste se uvolnili a uvolnili.

Sledujte používání saun ve vašem výcvikovém deníku, přičemž si všimněte délky strávené v sauně, teplotu v jednotce, kolik vody jste vypili a jak jste se cítili. To vám může pomoci zjistit, jak se vás sauna dotýká a zda je prospěšná součást vašeho útěku. Pokud zjistíte, že ztrácíte váhu rychleji, než byste očekávali na základě vaší spotřeby kalorií a cvičebních návyků, mějte na paměti, že část této dodatečné hmotnosti může být způsobena ztrátou vody ze sauny.