Můžete udržet pocit svalové pumpy po cvičení?

Dobře vyživované svaly zůstanou čerpány déle. Když cvičíte, vaše krevní cévy se dilatají, protože se čerpá palivo, aby poskytlo energii pro vaše svaly. Tato činnost způsobuje svalovou hypertrofii nebo svalový růst během krátkého tréninku během tréninku a poté po cvičení postupně klesá. Nicméně tím, že doplníte zásoby karbidů a provedete specifické techniky, můžete po cvičení prodloužit čerpadlo.

Proveďte různé silové tréninkové cvičení s použitím vysokého počtu opakování s nízkým nastavením odporu. Vyšší počet opakování zvyšuje srdeční frekvenci a průtok krve do svalů pro zvýšení pumpy.

Konzumace proteinu potřísněte ihned po cvičení. Chvění obsahuje směs sacharidů a bílkovin, které zahajují proces obnovy a minimalizují rozpad svalů. Mezi příklady přísad patří ovocná šťáva nebo mléko smíšené s čerstvým ovocem a lžíce bílkovinného prášku. Živiny v doplňku podporují vývoj svalů a prodlužují vaše čerpadlo.

Jezte celé jídlo krátce po cvičení, které obsahuje složité sacharidy. Nejlepší zdroje komplexních sacharidů pro udržování vašeho čerpadla zahrnují pečené brambory, sladké rýže, hnědou rýži, těstoviny a další zdroje celých zrn.

Během cvičení a po něm trénte velké množství vody. Zůstat hydratovaný zajistí, aby svaly měly správnou vodní rovnováhu, aby udržely čerpadlo.

Zůstaňte uvolněni po celý den. Jak stoupá hladina stresu, vaše tělo uvolňuje hormon kortizol do krevního oběhu, což způsobuje ztrátu svalové pumpy.