Můžete vyladit hypothalamus zhubnout?

Hypotalamus kontroluje příjem potravy a tělesnou hmotnost prostřednictvím chemické signalizace. Podle studie publikované v publikaci “Molekulární psychiatrie” podává hypotalamus dvě funkce související se ztrátou hmotnosti, včetně krmení a sytosti. Chemické signály v celém těle poskytují informace hypotalamu. Podle “Mezinárodního žurnálu obezity” uvolňují tukové tkáně leptin, který cestuje do receptorů v hypotalamu. Na druhé straně hypotalamus uvolňuje chemické signály, jako je serotonin, aby potlačil chuť k jídlu.

Akupresura

Najděte bod potlačení žaludku a chuti k jídlu pomocí tabulky bodů akupunktury ucha. Studie publikovaná v “Mezinárodním žurnálu neurologie” ukazuje žaludeční a hladové body na obou uších aktivují centrum sytosti v hypotalamu.

Vizualizace

Použijte gumový konec tužky nebo špičky prstu, aby se tlak na žaludeční bod každého ucha na hřebenu těsně nad otvorem ucha a na místo pro odstranění chuti na klapce směřoval k obličeji těsně nad otvorem ušního kanálu. Držte jednu až dvě minuty.

Opakujte alespoň každý den. Studie publikovaná v časopise International Journal of Neuroscience ukázala, že u obézních žen byla akupunktura jednou denně, 5 dní v týdnu po dobu tří týdnů na žaludku, výsledkem 80% dodržení diety s obsahem 1000 kalorií se ztrátou hmotnosti mezi 2 a 9 lbs . Akupunktura na hladových místech vedla k 70% dodržení chování v rozmezí 4 až 7 liber. Tato studie použila akupunkturu. Avšak akupresura a akupunktura používají stejné tlakové body, s výjimkou toho, že akupresura používá prsty k masírování bodů místo použití jehel pro stimulaci tlakového bodu.

Představte si, že je tenký a hodí se. Podle názoru University of New Mexico vizualizace pomáhá snížit stres, který vede k uvolnění mořského chemického kortizolu, který je spojen s přejíráním, nutkání jídla s vysokým obsahem cukru a tuku a zvýšením obsahu břišního tuku.

Zaměřte se na zdravé potraviny a dobrou výživu místo toho, abyste přemýšleli o hubnutí, kaloriích a dietě. Zobrazení výsledku spokojenosti zdravými potravinami.

Udržujte tento pozitivní obraz sebe sama před jinými myšlenkami, zejména v době stresu. Použijte pozitivní přístup, který vám pomůže s nastavením cílů pro dosažení nejzdravějšího tělesného vážení.