Nejlepší cvičební stroje na tónování těla

Hmotnostní stroje mají tendenci být bezpečnější a snadnější k použití než volné závaží a mnozí vám pomohou vyčerpat co nejvíce ze svého tréninku tím, že zajistíte, že budete sledovat správnou dráhu pohybu bez spoléhání se na jiné svaly. Navzdory výhodám může být procházka do tělocvičny plné vybavení a může být často nejasná a často může vést ke zmatenosti a odcizení. Jakmile pochopíte, jak používat ty nejlepší zařízení, můžete začít s tónováním a posilováním svalů s důvěrou.

Squats a bench press jsou pravděpodobně dvě z nejoblíbenějších cvičení v posilovně a z dobrého důvodu. Obě cviky jsou složené, což znamená, že zahrnují více kloubů a práci více svalových skupin najednou. Mohou být oba nebezpečné, zvláště pro nové cvičence, protože jejich provedení s nevhodnou formou může vést ke zranění ramen, kolena nebo dolní části zad. Stroj Smith se skládá z činky, která běží nahoru a dolů po vertikální dráze. Když provádíte cviky, jako jsou dřepy nebo lavicový stroj se strojem Smith, máte zvýšenou stabilitu kvůli jediné rovině pohybu a řada bodů zachycení podél trati zachycuje vzpřímenou zápěstí, Kdyby se stala příliš těžká. Kromě squatů a lavicového stolu můžete vyzkoušet ramenní tisk, výpalky a mrtvý vzestup.

Tlakový stroj na nohy napodobuje pohyb squat, pracuje vaše hamstringy, kvadriceps a glutes, ale s přidanou podporou pro záda a kolena. Nastavitelná posuvná lavice umožňuje omezit polohu kolena na ohyb o 90 stupňů, aby se zabránilo stresu a zranění na kloubu. Po dokončení práce na horních nohách můžete provádět zvedání lýtka s jedním nebo oběma nohami ze stejného stroje.

Pokud jste museli vybírat jeden kus vybavení, aby vaše tóny svaly, kabelová věž může být vaší nejlepší volbou. Dvě nastavitelné řemenice připevněné k hromadě váhy vám poskytují téměř volný pohyb, takže si budete moci užívat mnoho výhod volných hmotností. Přemístěním kabelu nahoru a dolů po stopě a vypnutím rukojetí můžete pomocí tohoto stroje pracovat téměř každý sval v těle. S kabelem ve svém nejvyšším bodě proveďte boční vytažení s rozevíracím pruhem, tricepsové výtlačky s lanovým nástavcem nebo křovinořezy s tradičními rukojetími. Přemístěte řemenici na spodní část dráhy a proveďte bicepsové kadeře nebo sedící řady kabelů pomocí přímé lišty. Nastavení obou řemenic někde uprostřed dovoluje provádět houstnice.

Správné vybavení nezpůsobí nic, aby vaše svaly tónovaly bez správné hmotnosti. Chcete-li zjistit správnou váhu, nechte trenéra nebo cvičební kamaráda zjistit maximální hmotnost, kterou můžete zvednout při jediném opakování daného cvičení. Snažte se zvednout nejméně 50 procent svého maxima pro 12 opakování. Pokud můžete provést 12 opakování ve správném tvaru, pravděpodobně se nezvedete s dostatečnou hmotností. Můžete přidat větší váhu a nastavit v průběhu času, jak se zlepší vaše fitness.

Smith Machine

Stažení nohou

Kabelová věž

Výběr správné hmotnosti