Pečení kuřecího masa ve fólii na táborák

Při kempování můžete mít pouze táborák na vaření jídla. To obvykle vyžaduje, abyste vy – nebo speciální zařízení – drželi hrnec nebo pánve nad ohněm po dlouhou dobu. Tato práce však může být odstraněna použitím fóliových balíčků a vařením jídla přímo na uhlí. Hlavní bezpečnostní opatření při používání této metody musí být obezřetná s ohromným ohněm a zajistit, aby potraviny v balení zůstaly vlhké.

Opatření

Protože budete házet fóliový balíček přímo na uhlí, teplo je starostí. Vždy se ujistěte, že máte dlouhou hůl, kleště nebo neprůstřelnou rukavicu pro odstranění paketu z ohně. Nikdy se nepokoušejte o odstranění paketu rukama. Před otevřením propíchejte balíček a nechte ho několik minut vypouštět, čímž se sníží riziko páření páry. Použijte těžkou fólii nebo dvojvrstvou fólií, abyste se ujistili, že sáček nepoškodí a nechá popel.

Udržování kuřecí vlhkosti

I přes skutečnost, že fóliový balíček udrží určitou vlhkost, osamělé kuřecí prsíčka zabalené do fólie vysuší, když se vaří na horkých uhlících. Chcete-li tomu zabránit, pokryjte kuřecí prsíčka v oleji, abyste pomohli zadržet vlhkost a přidali trochu oleje do balíčku. Vaření kuřete se zeleninou, jako je mrkev, cibule, brambory a rajčata, přidá vlhkost také do procesu vaření.

Přípravy

Boy Scout Trail, zdrojová webová stránka pro skautky Cub and Boy, naznačuje namočení papírového ručníku ve vodě a následné vložení mezi dva kusy fólie, které vytvoří základnu vašeho balíčku. To by mělo zajistit rovnoměrné vaření a zabránit spálení kuře. Olej fólii a umístit kuře na jednu stranu fólie. Zajistěte zeleninu nahoře a sezoně se sůl a pepřem podle potřeby. Sklopte fólii přes kuřecí prsa a těsně přitiskněte zbývající strany a vytvořte sáček.

Vaření

Vyberte část táborového ohně, která začala zhasnout, a kde není přítomen žádný aktivní plamen. Umístěte balíček přímo na horké uhlí – viditelné plameny způsobí, že vaše kuře spálí. Vařte ho asi 15 minut na jedné straně, pak jej otočte a vařte na druhé straně, dokud nebude hotová. Kuře musí být bílé a pevné a mít vnitřní teplotu nejméně 165 stupňů Fahrenheita. Pečlivě vyjměte paket z ohně, propíchejte fólii a nechte ji několik minut odpočívat před podáváním.