Prášek na pečení jedu břečťanu

Jedovatá břečťanová rostlina může být nalezena v mnoha částech Spojených států, přibližně polovina populace bude mít alergickou reakci nebo vyvinout vyrážku po expozici. Podle Familydoctor.org olej urushiol, který je obsažen v listí rostliny jedovatého břečťanu, způsobuje vyrážku a alergickou reakci u většiny lidí. Na pečlivě je jedlá soda jedním z nejrozšířenějších a nákladově nejdůležitějších způsobů, jak dostat úlevu od otravných příznaků vyrážky z jedovatého břečťanu.

Symptomy

Příznaky vyrážky z jedovatých břečťanů se rozvinou přibližně jeden až dva dny po expozici. Podle klinice Mayo mohou příznaky zahrnovat zarudnutí, svědění, otok a puchýře. Rozsah příznaků závisí na úrovni kontaktu, který jste měli s rostlinou nebo na osobních předmětech, které byly vystaveny urushiolu. Například pokud vaše oblečení přichází do styku s rostlinou jedovatého břečťanu, můžete vyvine vyrážku nejen tam, kde jste měli přímou expozici rostlině, ale také na částech vašeho těla, které také byly v kontaktu s vašim oděvem.

Pečení sody

Sóda na pečení je chemická směs, která má mnoho použití pro domácí a osobní péči. Může být použit jako antacid, jako osvěžovač pro vaši ledničku, jako absorbér zápachu pro pet ložní prádlo, a dokonce i k vyčištění ropných skvrn z vašeho auta. Soda se také označuje jako sodík nebo hydrogenuhličitan sodný. Je užitečné při léčbě příznaků spojených s jedovatým břečkem, jedivým dubem a otráveným sumakem.

Použití sody v koupelně

Jakmile vyvinete příznaky jedovatého břečťanu, může trvat přibližně tři týdny. Během této doby budete pravděpodobně ochotni udělat cokoliv, abyste zastavili svědění. Jedním z nejlepších způsobů, jak zmírnit svědění z jedovatého břečťanu, je vzít teplou lázeň, ve které jste rozpustili šálek sody. Nechte podrážděnou oblast úplně nasáknout po dobu přibližně 20 minut až půl hodiny.

Pečení sádrové pasty

Sóda na pečení se nejčastěji používá při léčení jedovatého břečťanu jako pasty. Můžete vyrobit pastu ze tří částí sódy a jedné vody a aplikovat přímo na oblasti kůže postižené jedovatým břečkem. Měl byste nechat pastu zcela vyschnout a okamžitě odstranit prášek, který zůstává. To by mělo zmírnit příznaky svědění a otoku.

Soda komprese pečení

Soda může být také použita na kompresi. Namáčejte látkovou látku, utěrkou nebo jinou utěrkou vyrobenou z jemných vláken ve vodě. Namočte hadřík do sody a držte ji v postižené oblasti, abyste okamžitě zmírnili příznaky.