Robí káva bezkofeinová káva vyčerpající vápník?

To, co jíte a pijete, může ovlivnit vaši kostní hustotu a riziko osteoporózy. Pravidelná káva obsahuje kofein, který může interferovat s absorpcí vápníku, zvláště pokud dostanete hodně ve své stravě. Pitná káva bez kofeinu nutně nevylučuje potenciál pro snížení hustoty kostí.

Pravidelná káva a hustota kostí

Každý šálek pravidelné kávy, kterou pijete, může způsobit absorbci asi 5 miligramů méně vápníku, podle institutu Linus Pauling Institute, ale výsledky studie jsou smíchány s kofeinovým celkovým účinkem na hustotu kostí. Některé studie nevykazují žádnou souvislost a ostatní ukazují zvýšené riziko pít 2 šálky, 4 šálky nebo 9 šálků kávy, v závislosti na studii. Studie zveřejněná v časopise “Epidemiologické recenze” v roce 2013 zjistila, že při pití 4 nebo více káv denně snížila hustotu kostí o 2 procenta na 4 procenta oproti pití méně než 1 šálek denně, tento pokles nestačil ke zvýšení Riziko zlomenin v důsledku nízké hustoty kostí.

Potenciální problém s bezkofeinovou kávou

Nejprve je třeba si uvědomit, že káva bez kofeinu není zcela bez kofeinu. Obsahuje stále ještě kofein v rozmezí zhruba od 5 miligramů do 32 miligramů v závislosti na kávě podle článku z srpna 2014, který se nachází na webové stránce Fox News. Dalším problémem je kyselost kávy bez kofeinu, která může zasahovat do hustoty kostí. Bezkofeinová káva se vyrábí z kávových zrn Robusta, které jsou typicky kyselější než jiné oblíbené druhy kávových zrn, ale po dekofeinizaci si zachovávají svou chuť lépe. Tato kyselost může způsobit, že se z kostí uvolní více vápníku, čímž se vyvine a sníží se hodnota pH těla podle článku registrovaných dietologů Meri Rafetto a Gerri French.

Úvahy o příjmu vápníku

Kofein v kávě pravděpodobně způsobuje problémy s hustotou kostí u lidí, kteří nedostanou dostatek vápníku ve své stravě, podle Institutu Linus Pauling, zejména těch, kteří konzumují méně než 700 miligramů denně doporučené denní hodnoty 1 000 miligramů . Přidání pouze 2 polévkové lžíce mléka do kávy může působit proti účinkům kofeinu na kosti, tvrdí Dr. Robert Heaney z Creighton University.

Upevněte kávu bez kávy do vaší stravy

Pokud chcete vypít kávu bez kofeinu, ale nechcete riskovat poškození vašich kostí, zvážíte přidání dalších zásadních potravin do vaší stravy, například ovoce a zeleniny. Možná se také budete chtít vyvarovat konzumace velkého množství potravin s vysokým obsahem bílkovin a rafinovaných zrn, protože mohou zvýšit hladinu kyselosti v těle podle článku publikovaného v New York Times v listopadu 2009. Zajistěte, abyste dostali spoustu Vápníku a vitamínu D ve vaší stravě a omezit spotřebu na ne více než 3 šálky denně, doporučuje Linus Pauling Institute.