Suchost v zadní části krku

Suchost v krku může být nepříjemná, zvláště pokud sucho znemožňuje polykání nepříjemné pocity. Suchost v zadní části krku může nastat v důsledku alergií, onemocnění nebo snížené vlhkosti ve vzduchu. Identifikace příčiny suchého krku vám umožní najít vhodnou léčbu, abyste obnovili vlhkost a vyřešili základní problémy způsobující problém.

Faryngitida, obvykle nazývaná bolest v krku, nastává, když virová nebo bakteriální infekce postihuje krk. Pokud máte bolest v krku, může vám hrdlo bolet a cítit se sucho. Bolest se může zvýšit, když polknete nebo mluvíte, a zjistíte, že je těžké polykat. Žlázy v krku a čelisti se mohou cítit bolestivé a bolestivé, pokud máte bolest v krku. Můžete si všimnout hnisů nebo bílých náplastí na mandlích, které mohou vypadat červeně. Lékaři předepisují tekutiny a odpočinku pro pacienty s bolestmi v krku. Pokud se bolest v krku objeví v důsledku bakteriální infekce, lékař předepíše antibiotikum. Gargling slanou vodou a pastilky mohou způsobit, že vaše hrdlo bude vlhčí.

Post-nosní kapání také může způsobit pocit suchu v zadní části krku. Post-nosní kapající se vyskytuje, když hlen z dutin kapek dolů na zadní straně krku. Post-nosní kapek může nastat v důsledku alergií, onemocnění horních cest dýchacích, hormonálních změn, gastroezofageálního refluxu, léků, bakteriálních sinusových infekcí, chladných teplot a nedostatku vlhkosti ve vzduchu. Mezi další příznaky post-nosní kapání patří kašel, chrapot a potíže s polykáním. Léčba příčiny post-nosní kapání může zmírnit problém. V některých případech nemusí existovat zjevná příčina. Americká akademie otolaryngologie uvádí, že mnozí lidé, zejména starší lidé, potřebují více tekutin k ztenčení sekretu hlenu. Zvýšení příjmu tekutin vodou a nekofeinovanými nápoji, zavlažování dutin pomocí fyziologického roztoku a vyvarování se léků, které zvyšují močení, mohou pomoci tenkým hlenům.

Sucho v krku může být známkou Sjogrenova syndromu, chronické poruchy, která postihuje žlázy. Přibližně 4 miliony lidí v USA mají poruchu, podle Nadace Sjogrenova syndromu. Sjogrenův syndrom normálně postihuje žlázy, které produkují sliny a slzy, i když mohou být postiženy střevní, plicní a jiné orgány. Kromě suchého hrdla můžete také zaznamenat, že se vaše oči cítí suché nebo červené. Suchost v ústech a krku může způsobit, že polykání žvýkání a mluvení je obtížnější. Suchost může také zvýšit počet dutin, které se vyvíjejí ve vašich zubech. Mezi další příznaky Sjogrenova syndromu patří chrapot, kašel, únava, bolesti svalů a bolesti a zvětšené žlázy v čelisti. Ačkoli neexistuje lék na Sjogrenův syndrom, můžete zvýšit vlhkost pomocí léků na předpis ke zvýšení slin, pití malého množství vody po celý den, nasávání bez cukru cukru nebo gumy nebo pomocí náhradky slin.

Nízká vlhkost, běžný problém v zimních měsících v chladném klimatu, může přispět k suchu v krku. MayoClinic.com uvádí, že vlhkost v domě by měla být v rozmezí od 30 do 50 procent. Pokud je vlhkost příliš nízká, pokožka a vlhké membrány jsou suché a svědí. Použití zvlhčovače může pomoci snížit problém zvyšováním vlhkosti ve vaší domácnosti.

Zánět hltanu

Post-nosní kapka

Sjogrenův syndrom

Nedostatek vlhkosti