Udělat kotník váhy pomoc s basketbal?

Princip je jednoduchý. Při nošení nožních závaží vyvinete nohy, kotníky, dolní končetiny a kolena, abyste pracovali více a vytvořili více svalů. Díky tomu, že v těchto oblastech budete silnější, budete vyšší a rychlejší. Tyto dva faktory vás činí konkurenceschopnějším basketbalistou. Pokud však máte nějaké problémy s poraněním nebo se neohříváte správně, můžete se vystavit riziku tím, že nosíte závaží na kotníky.

Nejprve zahřejte

Nechoďte do tréninku a nechejte své kotníkové závaží dříve, než se správně zahřejete. Proveďte všechny zahřátí cvičení před tím, než si položíte kotníkové závaží, abyste nenamáhli nohy ani nohy. Spusťte základní vrtačku, proveďte skoky a proveďte raketoplán. Možná dokonce budete chtít na chvíli trpět. Jakmile se zahřejete, máte větší šanci na získání síly nohy a nezranění při nošení zátěžových kotníků.

Začněte světlo

Kotníky jsou velmi zranitelné a závaží kotníku musí být lehké. Začněte tím, že na každé noze nesete více než 2 libry. Nakonec můžete pracovat až na 5 liber. Vyhýbejte se programům, které vám slibují obrovské zisky, pokud nosíte váhy 10 liber nebo 15 liber.

Růstový faktor

Nosení zátěžů kotníků během cvičení může pomoci svalům růst a zrychlit. Pokud budete nosit kotníkové závaží při chůzi, běhu, skákání nebo cvičení, vaše glutety, hamstringy, lýtkové svaly a kvadriceps budou pracovat silněji. Dr. Anthony Luke, zástupce ředitele ortopedie a primární sportovní medicíny na Kalifornské univerzitě v San Francisku v článku v časopise LA Times, si myslí, že závaží na kotníky přinášejí pozitivní výsledky pro basketbalisty. “Je to lepší výcvik pro ty velké svaly,” říká Luke.

Na dolní straně

Kotník je jedním z nejvíce neobvyklých kloubů v těle. Přidání váhy při cvičení může způsobit, že kloub bude pracovat za velmi obtížných podmínek, které by mohly vést ke zranění. Kent Adams, ředitel laboratoře fyziologie cvičení v Cal State Monterey Bay, se domnívá, že kotníkové závaží mohou způsobit stres na vašich kloubech a je třeba se jim vyhnout. Kromě bolesti kotníku můžete cítit nepohodlí v bokech a kolenech, nemluvě o snížení rychlosti během hry.