Vařené jídlo vs. dietní suroviny

Hrubý potravinový pohyb tvrdí, že surové potraviny poskytují životně důležité enzymy a živiny, které by jinak byly během procesu vaření zničeny. Někteří zastánci surových potravin tvrdí, že vařené potraviny způsobují záněty a onemocnění. Nicméně, odstranění vařených potravin z výživy eliminuje celé skupiny potravin, jako je maso, mléčné výrobky, ryby a většina zrn, ačkoli zlomek surových potravinářů i nadále konzumuje surové maso, mléčné výrobky a ryby. Navíc obsah živin některých potravin ve skutečnosti roste s vařením a stává se biologicky dostupnějším pro tělo.

Ztráta živin

Surový potravinářští zastánci tvrdí, že vaření potravin nad 92 až 118 stupňů F (variace výživy surových potravin stanovují různé teplotní limity) dramaticky snižuje jejich obsah živin. Přestože určité metody vaření vylučují některé z jejich živin – což dokazuje voda, která se používá k vaření zeleniny a vytváří barevný odstín – obsah živin některých potravin se ve skutečnosti zvyšuje s vařením. Rajčata například dodávají při vaření třikrát tolik lykopenů, podle studie publikované v časopise American Journal of Clinical Nutrition z 4. května 2010. Vaření v olivovém oleji dále zvyšuje biologickou dostupnost lykopenu. Arašídy se také zlepšují s pražením, podle studie “Journal of Agricultural and Food Chemistry” publikované 31. října 2007. Ostatní zelenina může ztratit nějaký obsah živin při vaření, ale zlepšit biologickou dostupnost zbývajících živin v důsledku rozpadu buněčných struktur Což umožňuje lepší absorpci v těle.

Enzyma Destruction

Další myšlenka surového pohybu potravin uvádí, že vaření potravin zničuje cenné enzymy v potravinách. Tyto enzymy se však mohou během rozkladu zlikvidovat kyselinou žaludku. Můžete získat cenné enzymy, aniž byste byli úplně suroví přidáním surového ovoce, zeleniny a ořechů do vaší stravy prostřednictvím salátů, smoothies a surových stopových směsí.

Prevence nemoci

Stránky o surovém jídle poskytují dostatečné zdůvodnění a anekdotické důkazy, které naznačují, že vařené potraviny vyvolávají v těle zánět vyvolávající onemocnění a že “vysoká surová” strava – 80 procent nebo více potravy, která je surová – zabraňuje a dokonce zvrátit nemoci. Nicméně, žádná podpora těchto teorií neexistuje ve studiích publikovaných v recenzovaných vědeckých časopisech. Nicméně existují silné důkazy, že veganská strava může zmírnit onemocnění ve výzkumu doktora T. Colina Campbell, Ph.D., v “Studiu o Číně”. Tato studie však nezohlednila, jak byly potraviny připraveny, a proto Nemusí nutně tvrdit nadřazenost surové stravy.

Chybějící skupiny potravin

Omezení na surovou dietu eliminuje mnoho potravin, které potřebují vaření, aby byly jedlé a zabránily chorobám přenášeným potravinami. Surová strava obvykle odstraňuje zrna, mléčné výrobky, ryby, maso a vejce. Podle ministerstva zemědělství USA tyto potraviny představují významnou část zdravé výživy. Výměna živin obsažených v těchto vyloučených potravinách by mohla představovat významnou výzvu, která by v případě, že by nedošla, mohla vést k nedostatkům živin.

Varování

Další úvahou o stravě syrových potravin je potenciál otravy potravin bakteriemi, parazity a plísní. To představuje zvláštní nebezpečí pro syrové potraviny, kteří konzumují syrové ryby, nepasterizované kravské mléko a syrové maso. Tyto toxiny jsou také přítomny v syrových oříšcích a semenech, které jsou základním prvkem stravy syrových potravin. Dále FDA vydala v roce 2009 varování před konzumací surové klíčky z alfalfa kvůli potenciálu Salmonella.