Vodka pomáhá spalovat tuk?

Vodka je alkoholický nápoj, který obsahuje relativně nízký počet kalorií. Když se snažíte zhubnout, můžete konzumovat alkohol s přiměřeností. Ovšem vodka a jiné alkoholické nápoje nemají speciální schopnosti spalovat tuky. Chcete-li úspěšně zhubnout a spalovat tuk, postupujte podle nízkokalorické stravy s pravidelnými zasedáními odporu a kardio cvičení. Poraďte se s lékařem, pokud máte zdravotní potíže, které vyžadují, abyste se vyvarovali nebo omezili alkohol.

Velikost

Alkohol je bezpečný pro konzumaci, pokud pijete s umijeností. Podle dietních pokynů pro Američany z roku 2010 by destilované lihoviny jako vodka neměly být konzumovány v množství větším než 1,5 unce za den. Pro vodku 80 důkazů to odpovídá přibližně 96 kaloriím, podle ministerstva zemědělství Spojených států.

Náhrady

Výběr nízkokalorických nápojů vodky namísto vysoce kalorických alkoholických nápojů vám pomůže omezit příjem kalorií a potenciálně zhubnout. Například, podle ministerstva zemědělství Spojených států, plechovka pravidelného piva má asi 153 kalorií na porci. Smíšený nápoj s vodkou a soda obsahuje asi 64 kalorií.

Úvahy

Ne všechny vodky mají nízký obsah kalorií a jsou užitečné při dosažení vašich cílů o snížení tělesné hmotnosti. Například 10-unce Mudslide má 556 kalorií na porci, zatímco 10-unce Long Island Iced Tea obsahuje 543 kalorií, podle Calwineries je “pití na dietu” průvodce. Použijte pouze směšovače s nízkou nebo 0 kalorickou hmotností, pokud chtějí zhubnout a přesto budete chtít mít příležitostně drink.

Expertní přehled

Pití alkoholu pravděpodobně podkopá vaši váhu-ztráty cíle, obzvláště pokud jsou spotřebovány ve velkém množství. Podle studie z roku 2005, publikované v časopise Journal of Epidemology, alkohol přispíval k přírůstku hmotnosti u pijáků, kteří měli v nejmenším množství největšího množství alkoholu. Subjekty, které pili pouze jeden alkoholický nápoj denně, byly štíhlejší než ti, kteří měli čtyři nebo více nápojů na jednom místě.