Výhody a nevýhody stravy v krvi

Klíčem k úbytku hmotnosti a lepšímu zdraví není plán s nízkým obsahem tuku, který zahrnuje širokou škálu produktů, celozrnných produktů, potravin bohatých na vápník a chudých bílkovin, tvrdí naturopath Peter J. D’Adamo. Místo toho je klíčem jíst způsobem, který odráží stravu vašich prehistorických předků. D’Adamo tvrdí, že vaše krevní skupina indikuje, od koho jste sestoupeni. Obyvatelé typu O by údajně měli jíst jako lovci-sběrači, typ B jako starověcí kočovníci, jednotlivci typu A jako agrární zemědělci a lidé typu AB jako kombinace A a B. Všichni mají různé doporučené a omezené potraviny. Zeptejte se svého lékaře, jestli plán doporučený pro váš typ krve je zdravý, vyvážený výběr.

Odráží zpracované a rafinované potraviny

Přes rozdíly, které D’Adamo doporučuje pro každý druh krve, všichni následovníci jsou vyzýváni, aby odstranili zpracované potraviny a koupili veškeré maso, drůbež, mořské plody a produkty co nejblíže svého přirozenému stavu. Například jednotlivci typu A doporučují, aby založili svou stravu na čerstvém, organickém ovoci a zelenině, zatímco ti, kteří mají typ AB, by neměli konzumovat maso. Kromě toho jsou rafinované zrna a bílý cukr odmítány pro všechny typy krve. Jíst méně zpracovaných a rafinovaných potravin sníží váš příjem tuku, sodíku a prázdných kalorií a současně vám poskytne více vlákniny, vitamínů a minerálů, říká Harvardská škola veřejného zdraví.

Zdůrazňuje některé rostlinné stravovací plány

Lékařská komise pro zodpovědnou medicínu chválí krevní skupinu, aby povzbudila lidi, kteří mají krev typu A, aby následovali primárně rostlinnou stravu. Kromě toho se doporučuje určitá ovoce a zelenina jako pravidelné jízdné pro všechny krevní skupiny. Studie zveřejněná v roce 2012 v “Archivu interního lékařství” uvádí, že lidé, kteří získají více bílkovin z rostlinných potravin než živočišných potravin, jsou méně pravděpodobné, že umírají na rakovinu nebo onemocnění srdce.

Odstraní kategorie potravin

Lidé typu O, kteří dodržují krevní skupinu, jsou poučeni, aby se vyhnuli celistvým obilím, zatímco jednotlivci typu A nesmějí konzumovat většinu druhů mléčných výrobků. New Yorkská univerzita Langone Medical Center tvrdí, že obhajoba odstranění celých kategorií potravin může zvýšit pravděpodobnost nedostatku živin. Dr. David L. Katz, ředitel Výzkumného centra pro prevenci Yale-Griffin, souhlasí s tvrzením, že omezení krevní skupiny mohou vést k tomu, že následovníci nedostanou dostatek vlákniny nebo vápníku.

Vyžaduje doplňky stravy

D’Adamo doporučuje, aby každý krevní typ užíval širokou škálu doplňků stravy. Navíc výslovně doporučuje stoupenci krevního typu, aby kupovali své doplňky výhradně z řady výrobků prodávaných na jeho stránkách. Ty jsou údajně navrženy tak, aby vyhovovaly zdravotním potřebám, které jsou jedinečné pro krevní skupinu každého jednotlivce. Tyto doplňky jsou drahé a nebyly kontrolovány Úřadem USA pro potraviny a léčiva – neexistuje žádná záruka, že obsahují to, co je uvedeno na štítku, nebo že udělají, co je slíbeno.

V roce 2013 v recenzovaném článku v časopise American Journal of Clinical Nutrition dospěl k závěru, že vědecké studie nepodporují stravu krve. Pozdější studie provedená výzkumnými pracovníky Univerzity v Torontu a zveřejněná v roce 2014 v lékařském časopise “Plos One” potvrzuje tento závěr. V této studii údaje shromážděné od více než 1 400 subjektů nepodporovaly předpokladu krevní skupiny, že lidé, kteří mají konkrétní krevní skupinu, budou zdravější, pokud budou dodržovat pravidla plánu.

Chybí vědecké důkazy