Znamená to, že jste stále větší, pokud jsou vaše svaly bolavé?

Ačkoli stará fráze “žádná bolest, žádný zisk” se stále používá v posilovnách po celé zemi, bolavé svaly nemusí nutně znamenat, že jste stále větší. Ve skutečnosti by to mohlo znamenat, že trénujete nesprávným způsobem nebo dokonce symptom vážnějšího poškození svalů. Ačkoli trénink může způsobit, že se cítíte ztuhlé, nakonec neexistuje žádná záruka, než jste stále větší, pokud jsou vaše svaly bolavé.

Teorie bolavých svalů, která se rovná pokroku ve vzpírání, je založená na myšlence, že vaše svaly rozvíjejí spoustu malých slz, což způsobuje rychlejší růst. Jak zdůrazňuje David Sandler ve své knize Fundamental Weight Training, je to velmi zjednodušený způsob, jak se podívat na složitější proces. Další faktory, včetně vašeho pohlaví, hormonální rovnováhy, věku a genetiky, hrají důležitou roli. Růst svalů ovšem zahrnuje družicové buňky nahrazující poškozená vlákna na povrchu svalů. Nicméně, bolest to vytváří se pravděpodobně bude lišit od osoby k osobě.

Jedním z problémů, jak měřit váš vzpírání v důsledku bolestivosti vašich svalů, je, že bolest nemusí souviset s růstem. Bolest při výcviku na váze nebo brzy po ní může souviset s řadou problémů. Například tendinitida v loktech nebo jiných kloubech může způsobit bolesti vašich končetin. V závažných případech může být bolest spojena se zvednutým nervem nebo sklouzlým kotoučem v dolní části zad. Riziko předpokládat, že svalová bolest je dobrá věc, je, že můžete vynechat závažnější problém.

Pokud jste noví na zvedání závaží, pak je dobrá šance, že po skončení tréninku pociťujete trochu bolesti. To platí pro většinu sportů. Také, pokud se pokusíte o novou techniku ​​nebo poprvé pracovat na svalové skupině, pravděpodobně se budete cítit trochu bolestně. Většina lidí cítí méně bolesti, tím více cvičí. Můžete však stále získat stejnou výhodu z cvičení tím, že provedete méně opakování při nižší hmotnosti.

Za předpokladu, že vaše svalová bolest není výsledkem něčeho více trvalého, můžete předejít bolesti při tréninku. Jedním ze způsobů je vyhnout se zvedání váhy, které vás tlačí za vaše fyzické hranice. Měli byste být schopni provést 12 opakování v úrovni hmotnosti před únavou. Dejte skupině svalů nejméně 48 hodin zotavení mezi zvednutím. Brzy po tréninku se snažte jíst výživné občerstvení, které pomůže obnovit svalovou hmotu. Centrum nabízí lehké občerstvení, jako sýrový bagel nebo toastový máslový toast.

Komplexní proces

Znát rozdíl

Něco nového

Čas na obnovení