Způsobuje cukroví bolesti žaludku?

Existuje široká škála příčin, které mohou vést k rozrušení žaludku, a bohužel, cukroví je jedním z nich. Candy obsahuje ingredience, které mohou způsobit, že vaše tělo produkuje více plynu. Může také přispět k bolesti žaludku jednoduše proto, že je často snadné přejídat sladké lahůdky. Pokud se u Vás objeví závažná nebo přetrvávající bolest, poraďte se s lékařem.

Candy a plyn

Candy se vyrábí především z cukru, což je typ uhlohydrátů. Sacharidy mohou způsobit, že vaše tělo produkuje plyn jako přirozenou součást trávicího procesu. Pokud vznikne tento plyn ve vašem gastrointestinálním traktu, může způsobit bolest žaludku nebo břicha. MayoClinic.com uvádí, že běžné potraviny s vysokým obsahem uhlohydrátů, o nichž je známo, že způsobují bolesti plynů, zahrnují brokolici, pečené fazole, sycené nápoje, žvýkačky, jablka a tvrdé bonbóny.

Cukr bez cukru

Pro diabetiky nebo pro ty, kteří se chtějí vyhnout kaloriím a zároveň si pořádně vychutnávají sladkou léčbu, potraviny bez cukru mohou bohužel také způsobit bolest žaludku. Národní shromáždění pro informace o trávicích onemocněních hlásí, že mnoho bonbónů neobsahujících cukr obsahuje sorbitol, sladidlo, které se v některých druzích ovoce nachází také přirozeně. Potraviny, které obsahují sorbitol, mohou způsobit nahromadění plynu a vést k bolesti břicha nebo žaludku.

Overindulgence

Pokud máte rádi sladké lahůdky, může to vést k přehnanění ve vašem oblíbeném bonbónu. Overindulgence nebo příliš mnoho jídla může samo o sobě vést k rozrušenému žaludku nebo bolesti břicha. Pokud budete jíst příliš mnoho z toho najednou, může to způsobit bolest břicha, únava a vysoká hladina cukru v krvi a inzulínu, podle College of the Canyons. Přejídání sladkých potravin, jako jsou bonbóny, může zhoršit zvýšené hladiny cukru v krvi a inzulínu a dlouhodobě přispívat k přírůstku hmotnosti, zubnímu kazu a obezitě.

Prodloužená bolest žaludku

Zatímco cukroví může běžně vést k rozrušenému žaludku, bolesti, které trvají déle než 24 až 48 hodin, nemusí být výsledkem jen špatného jídla. Pokud odstranění cukru z vaší stravy nebo užívání přes čítače pomůcky nezlehčí bolest žaludku, měli byste se poradit se svým lékařem, protože mohou být způsobeny širokou škálou zdravotních problémů, od vředů až po choroby zažívacího traktu.