Způsobuje dieta hcg budoucí těhotenství?

Dieta hCG využívá lidský choriový gonadotropin, hormon, který placenta produkuje během těhotenství, ke zvýšení úbytku hmotnosti ve velmi nízkokalorické stravě. Lidský choriový gonadotropin nebyl v klinických studiích prokázán, aby se zvýšila ztráta hmotnosti nad rámec toho, co byste ztratili s nízkokalorickou dietou. Pro ztrátu hmotnosti se používají dvě formy hCG: injekční forma a homeopatický lék umístěný sublingválně pod jazyk. Dlouhodobé účinky užívání hCG na těhotenství nebyly studovány, ale sublingvální hCG se neobjevuje v krvi a pravděpodobně nemá vůbec žádný účinek, i když advokáti nesouhlasí.

Injekční hCG

Nejprve užívaný jako pomoc při dietě britským doktorem Albertem Simeonsem v padesátých letech 20. století byla denně injekčně podávána hCG, zatímco pacienti následovali 500-kalorickou dietu. Tato velmi nízkokalorická strava může mít nebezpečné účinky, přestože způsobuje rychlou úbytek hmotnosti. Četné studie ukázaly, že hCG neměl žádný další přínos, podle metaanalýzy studií provedených nizozemskými výzkumníky a popsaných v britském časopise Journal of Clinical Pharmacology v září 1995. Účinek léku na budoucí těhotenství nebyl testován. U mužů může injekční hCG zvýšit produkci testosteronu, což může zvýšit produkci spermií.

Sublingvální hCG

Sublingvální hCG je homeopatický lék, což znamená, že obsahuje velmi malé množství zředěného hCG. Vzhledem k tomu, že sublingvální hCG se neobjevuje v krvi v žádném detekovatelném množství, podle Freda Bloema, M.D., pravděpodobně nemá žádný vliv na budoucí těhotenství.

Rizika

Lidský choriový gonadotropin interaguje s jinými hormony, jestliže se přirozeně vyskytuje během těhotenství. Muži, kteří užívají velké dávky injekčního hCG, mohou vyvinout příznaky nadměrné produkce estrogenu, protože nadbytek testosteronu se přemění na estrogen a zvětšené prsa jako vedlejší efekt. Tento hormon může při podání injekce také zvýšit riziko vzniku bolestí hlavy, krevní sraženiny, únavy, Deprese, závratě a podrážděnost.

Úvahy

Lidský chorionický gonadotropin je stejný hormon měřený v moči a sérových těhotenských testech. Přestože částka, kterou užíváte na dietě hCG, je malá, můžete i nadále zaznamenat pozitivní výsledek na těhotenský test, i když není těhotná. To se neděje u sublingválního hCG, který je ve vaší krvi nedetekovatelný. I když vaše tělo produkuje hCG při těhotenství přirozeně během těhotenství bez jakéhokoli vlivu na budoucí těhotenství, účinky injekcí hCG, pokud nejste těhotná, nejsou známy. Pokud chcete v budoucnu otěhotnět, poraďte se s lékařem před začátkem injekcí hCG, abyste zhubli.